Pałac Buckingham wydał oświadczenie o stanie zdrowia królowej Elżbiety. Widziała się z zakażonym Borisem Johnsonem

Brytyjczycy martwią się o zdrowie królowej Elżbiety II, która widziała się zarówno z zakażonym koronawrisuem Borisem Johnsonem, jak i księciem Karolem. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Królowa Elżbieta II jakiś czas temu "uciekła" przed koronawirusem z Pałacu Buckingham. Poddała się dobrowolnej izolacji i aktualnie przebywa w swojej posiadłości w Windsorze. Monarchini ma już 93 lata, więc nie dziwi fakt, że Brytyjczycy martwią się o jej zdrowie, szczególnie że to właśnie osoby starsze są najbardziej narażone na groźne powikłania po przebytym wirusie. W ciągu ostatniego tygodnia media obiegła informacja o tym, że wśród zakażonych jest między innymi premier Anglii - Boris Johnson i książę Karol. Zarówno z jednym, jak i drugim mężczyzną królowa miała niedawno styczność, dlatego Pałac wydał oficjalne oświadczenie w sprawie stanu zdrowia Elżbiety II. 

Zobacz wideo Zakażony koronawirusem książę Karol dziękuje wirtualnie brytyjskiej służbie zdrowia

Królowa Elżbieta II jest bezpieczna?

W ubiegłą środę 25 marca, książę Karol poinformował, że jest nosicielem koronawirusa. Już wtedy rodzina królewska zdecydowała się na opublikowanie oświadczenia, w którym stwierdzono, że stan zdrowia Elżbiety II jest dobry. Ta wiadomość nieco uspokoiła Brytyjczyków, którzy obawiają się o życie 93-latki. Jednak doniesienia o kolejnej zakażonej osobie z bliskiego otoczenia monarchini, znów podgrzały atmosferę. Premier Anglii, Boris Johnson, opublikował nagranie, w którym stwierdził, że wynik jego testu na obecność wirusa w organizmie jest pozytywny, dlatego też decyduje się na pełnienie politycznych funkcji zdalnie. Okazuje się, że Elżbieta II jeszcze nie tak dawno przebywała w towarzystwie Johnsona. Pałac wydał oświadczenie w tej sprawie. 

Jej Wysokość pozostaje w dobrym zdrowiu. Królowa ostatni raz spotkała się z premierem 11 marca i postępuje zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi zaleceniami. Nie będziemy więcej komentować.

Wiadomość tę przekazała na swoim oficjalnym profilu na Twitterze Rebecca English, korespondentka "Daily Mail", która o rodzinie królewskiej wie niemalże wszystko. 

Zarówno premierowi, jak i księciu Karolowi życzymy dużo zdrowia. Mamy nadzieję, że dobry stan królowej będzie utrzymywał się jak najdłużej. 

BWO 

Więcej o:
Komentarze (21)
Pałac Buckingham wydał oświadczenie o stanie zdrowia królowej Elżbiety, która widziała się z zakażonym Borisem Johnsonem
Zaloguj się
 • kukunapniu

  Oceniono 9 razy 9

  Jedno jest pewne, królowa Elżbieta nie wymieniała telefonu w sypialni od 1969 roku.

 • kzet69

  Oceniono 9 razy 9

  "Królowa Elżbieta II jest bezpieczna?" Co za naiwny tekst? Bezpieczni to są astronauci na ISS, którzy tam siedzą od września 2019 :)

 • ukos

  Oceniono 11 razy 7

  Królowa na jednym ze zdjęć jest niepokojąco niebieska. Jak pokazują koronawirusa w telewizji, to on jest prawie zawsze niebieski.

 • krystin9

  Oceniono 5 razy 3

  Wszyscy się widzieli!
  Na Święcie Wspólnoty w kościele, 9 marca.
  A kto kogo zarazil, to teraz trudno powiedzieć.
  Przy takiej ilości ludzi w kościele, nosicieli koronawirusa mogło być wielu.

 • jaroslaw_polske_zbaw

  Oceniono 6 razy 2

  Królowa i premier dają zły przykład poddanym. Na słuchawkach powinny być nakładki z worków foliowych. U mnie proboszcz założył takie w konfesjonale. Jak pozwolimy wirusowi przemieszczać się liniami telefonicznymi, to już po nas! ;)

 • extrafresh

  Oceniono 4 razy 2

  Sto lat.
  A nie, czekaj...

 • wasz.as

  Oceniono 5 razy 1

  Żeby tak jeszcze ta królowa martwiła się tak samo o poddanych, jak oni o nią się martwią, to już byłoby bardzo dobrze. Tymczasem nie zapobiegła wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, ani nie zapobiegła rozprzestrzenianiu się wirusa. Jej przydatność i sens utrzymania są zatem całkowicie zerowe...

 • kocurxtr

  Oceniono 4 razy 0

  JW Królowa Elżbieta - to symbol....
  dzisiaj.. nadziei
  i tak warto do tego podchodzić....

 • kocurxtr

  Oceniono 8 razy 0

  'God Save the Queen '
  ... i niech Freddie Mercury Jej Wysokości śpiewa :)
  Jej Wysokość Królowa Elżbieta to fenomen naszych czasów
  potrzebujemy takich Fenomenów
  sto... albo i więcej .. lat :)

  pamiętajcie o tym wszyscy, którym dzięki JW Elżbiecie na Wyspach ostaniami laty żyło się - w miarę dostatnio i bezproblemowo...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX