Konrad Niewolski, z którym współpracuje Patryk Vega, kpi z kolegów z branży. ''Zazdrośni bezrobotni k**** filmowcy''

Patryk Vega mimo pandemii kontynuuje pracę nad swoim najnowszym filmem ''Asymetria''. Informacja ta wywołała niemałe poruszenie w środowisku filmowym. Drugi reżyser, Konrad Niewolski, zasugerował, że koronawirus to ''sianie paniki'' i opublikował zdjęcia z planu.

Rozprzestrzeniająca się pandemia koronawirusa sparaliżowała cały świat. Zgodnie z zaleceniami rządu zamknięto instytucje oświatowe, kulturalne, restauracje, galerie handlowe i lokale usługowe.  Wprowadzono również dodatkowe środki bezpieczeństwa, ograniczające zbiorowe zgromadzenia do 50 osób, które zostały niedawno zaostrzone. Znacznie ucierpi na tym zarówno polski, jak i zagraniczny przemysł filmowy. Zawieszono prace na planach filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali, reklam i innych produkcji. Nie wszyscy jednak zastosowali się do odgórnych zaleceń. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek o filmach Vegi

Współpracownik Patryka Vegi pokazał zdjęcia z planu

Patryk Vega nie przejął się rządowymi zaleceniami i kontynuuje prace na planie najnowszego filmu ''Asymetria''. W sieci pojawiły się zdjęcia z planu na warszawskim Polu Mokotowskim. Możecie o tym przeczytać TUTAJ. Wiadomość o kontynuacji zdjęć wywołała oburzenie społeczeństwa i środowiska filmowego. Gildia Reżyserów Polskich opublikowała w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym rekomenduje zawieszenie prac.

Tymczasem drugi reżyser, Konrad Niewolski, za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował zdjęcia z planu najnowszej produkcji, którą tworzy razem z Vegą. Na pytanie, czy plan zdjęciowy filmu nadal trwa, odpowiedział jednoznacznie. 

Trwa i będzie trwał. Przecież, k****, wrzuciłem fotki z planu - wyznał Niewolski na swoim Facebooku.

Niewolski oświadczył, że jego zdaniem pandemia koronawirusa to wyłącznie sianie paniki. Chwilę później, tym samym kpiącym tonem, odniósł się do obecnej sytuacji filmowców w Polsce. Z pewnością jego postawa nie spodoba się wielu kolegom po fachu. Reżyser zdradził również, do kiedy będą trwać prace na planie zdjęciowym.

Do połowy maja, więc jak chcesz nas pod*********, to życzę powodzenia. Zazdrośni bezrobotni kurwa filmowcy - dodał.

Konrad NiewolskiKonrad Niewolski facebook.com/Niewolski.Konrad

Wszystko wskazuje na to, że Niewolski za nic ma dobro swoich współpracowników i nie zamierza zastosować się do zaleceń. Ze względu na zaostrzenie zasad kwarantanny i zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób dalsze prace nad filmem będą znacznie utrudnione. Patryk Vega nie skomentował jak dotąd tej sprawy. Być może zrobi to w bardziej delikatny sposób niż jego kolega.