Dominika Kulczyk przekaże 20 mln złotych na walkę z koronawirusem. "Realne wsparcie lekarzy z pierwszej linii frontu"

Dominika Kulczyk postanowiła w tym trudnym czasie wspomóc polskich lekarzy w walce z koronawirusem. Na ten cel przekazała aż 20 mln złotych.

Dominika Kulczyk zdecydowała się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln złotych. Organizacja ta pomaga w walce z koronawirusem. Wszystkie środki zostaną przekazane na zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej, który pozwoli na wykrycie zakażenie koronawirusem. Kupiony będzie również ekwipunek ochronny dla personelu medycznego, kombinezony ochronne, a także środków antyseptyczne.

Dominika Kulczyk przekazuje 20 mln złotych na walkę z koronawirusem

Dominika Kulczyk, prezes Kulczyk Foundation uważa, że to właśnie teraz te pieniądze są wszystkim lekarzom najbardziej potrzebne.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy - wygramy. Zawsze - mówi.
Zobacz wideo Jak gwiazdy podchodzą do zagrożenia? Kto zachował rozsądek, a kto kpi z koronawirusa?

Za ten szczodry gest cała fundacja jest jej bardzo wdzięczna. Profesor Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dziękuje Kulczyk za tak ogromne wsparcie.

Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem, jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który w imieniu naszych pacjentów bardzo dziękujemy - powiedział.

Dominika Kulczyk po raz kolejny pokazała, że ma ogromne serce. Przypomnijmy, że jest autorką wielokrotnie nagradzanego programu "Efekt Dominia", którego bohaterami są ludzie potrzebujący pomocy i wolontariusze, którzy tę pomoc niosą.

BO

Więcej o: