Gala MET 2020 odwołana! Anna Wintour oskarża Donalda Trumpa: Zapewniał, że wszystko będzie dobrze, że jesteśmy bezpieczni

Branża muzyczna i rozrywkowa bardzo cierpi przez sytuację panującą na świecie. Z powodu pandemii koronawirusa została odwołana również słynna Gala MET, która miała odbyć się na początku maja.

Gala MET to coroczna wystawa mody połączona ze zbiórką pieniędzy na Instytut Kostiumów Metropolitalnego Muzeum Sztuki w Nowym Jorku. Jest to jedna z najważniejszych imprez modowych w ciągu roku, a biorą w niej udział największe światowe gwiazdy. Niestety w tym roku z powodu koronawirusa organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu imprezy. Anna Wintour - szefowa "Vogue", zrzuciła winę na Donalda Trumpa o zaniechania w związku z pandemią.

Gala MET odwołana z powodu koronawirusa

Magazyn "Vogue" przekazał, że wszyscy pracownicy Metropolitan Museum of Art i ekipa związana z organizacją MET Gali 2020 zostali już poinformowani o decyzji organizatorów. Głównym powodem odwołania jednej z najsłynniejszych imprez roku było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom. Niestety, na ten moment nie wiadomo, kiedy impreza się odbędzie - została odwołana bez podania nowego terminu.

Specjaliści nie są w stanie przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja pandemii, która z dnia na dzień tak dynamicznie się zmienia. Choć Chiny ogłosiły już odwrót wirusa, to w Europie i obu Amerykach sytuacja dopiero się rozwija. Nie ma również wątpliwości co do tego, że jesteśmy dopiero na początku drogi, którą już przeszły Chiny.

Zobacz wideo North West zbudowała dla lalek dom kwarantanny

Tegoroczna gala zapowiadała się naprawdę fantastycznie. Jak co roku, również i w 2020 przewidziano temat wiodący imprezy. Tegoroczne kreacje miały powstać pod hasłem: "O czasie: moda i trwanie", a współprowadzącymi mieli być: Emma Stone, Meryl Streep, Lin-Manuel Miranda, dyrektor artystyczny Louis Vuitton, Nicolas Ghesquière i sama Anna Wintour. Ta ostatnia w długim liście na stronach Vogue.com napisała, kogo uznaje za głównego winowajcę sytuacji w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z przewidywaniami jest to prezydent Donald Trump:

Jak wielu innych, zaufałam temu, jak zareagował na postępującą pandemię - był optymistą, zapewniał, że wszystko będzie dobrze, że jesteśmy bezpieczni. A potem chaotycznie wprowadził zakazy podróżowania, mówił o "zagranicznym wirusie", narcystycznie obwiniał innych, nie był z nami uczciwy, a co najgorsze, zabrakło mu empatii i współczucia dla tych, którzy cierpią i się boją. Tymczasem jego administracja pracowała niewybaczalnie wolno, zapewniając leczenie wszystkim w potrzebie. Niech te tygodnie będą wskazówką - bo jak widać, potrzebujemy takiej wskazówki - że Ameryka MUSI wybrać nowego prezydenta.

Jak widać, kampania prezydencka trwa na dobre nie tylko w Polsce, ale również w USA, zaś Anna Wintour postanowiła zabrać głos i wesprzeć przeciwnika Trumpa. To, że zapewne jakiekolwiek decyzje Trumpa nie uratowałyby Gali MET, nie ma w tym przypadku większego znaczenia.

BO

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.