Uczestnicy niemieckiego "Big Brothera" nic nie wiedzą o koronawirusie. Produkcja nie chciała im powiedzieć

Uczestnicy niemieckiej edycji programu "Big Brother", którzy od miesiąca przebywają w odizolowanym domu, nie wiedzą o pandemii koronawirusa. Produkcja nie chciała ich informować, nie zamierza też przerwać show. Wszystko ma się zmienić we wtorek.

W wiosennej niemieckiej edycji "Big Brothera" bierze udział 14 uczestników. Nagrywanie programu rozpoczęto już 6 lutego, także od tego czasu przebywają odizolowani w domu znajdującym się w Kolonii. Zgodnie z zasadami programu, nie mają żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym. Jedynym wyjątkiem było uzupełnienie grupy o czterech nowych uczestników, które miało miejsce 6 marca - zaledwie trzy dni przed pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Niemczech.

Uczestnicy niemieckiego "Big Brothera" nie wiedzą o koronawirusie

Producenci programu nie planowali informować uczestników o sytuacji panującej na świecie. Dodali również, że gdyby rodzina jednego z uczestników była chora, oczywiście poinformują go o tym. Natomiast w tym momencie pozostawiają uczestników w błogiej nieświadomości. W domu Wielkiego Brata podjęto odpowiednie kroki, by zapewnić wszystkim bezpieczeństwo, choć nie sprecyzowano, jakie środki tak naprawdę wdrożono. We wtorek wieczorem, w specjalnym odcinku, mają w końcu poznać prawdę.

Zobacz wideo Martyna z Big Brothera o swojej przemianie

Sytuacja niemieckich uczestników programu "Big Brother" nie jest pod tym względem wyjątkowa. Również w Brazylii i Kanadzie program trwa, zaś mieszkańcy tamtejszych domów Wielkiego Brata nieświadomie stosują się do zaleceń lokalnych sanepidów.

Na Twitterze opublikowano nagranie z programu "Big Brother" w Kanadzie, na którym możemy zobaczyć, jak uczestnicy zastanawiają się nad nieobecnością publiczności podczas nagrywania na żywo specjalnego odcinka.

W historii już miały miejsce podobne sytuacje, choć naturalnie skala nie była ogólnoświatowa, jak obecnie. W 2001 roku producenci amerykańskiego "Big Brothera" przerwali program, by poinformować trójkę uczestników o wydarzeniach z 11 września. Powodem tej decyzji był fakt, że krewny jednego z uczestników został uznany za zaginionego w wyniku ataku na World Trade Center.

BO

Więcej o:
Komentarze (25)
Uczestnicy niemieckiego "Big Brothera" nic nie wiedzą o koronawirusie. Produkcja nie chciała im powiedzieć
Zaloguj się
 • polak.podatnik

  Oceniono 4 razy 4

  w sumie spoko izolacja i kwarantanna. gorzej jak wszyscy dookoła wymrą a oni beda tam mieszkac jeszcze przez lata

 • koment22

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce był taki BigBrother że wszyscy wszystko wiedzieli a wygrał ten kto miał wygrać.

 • martinez027

  Oceniono 4 razy 2

  jezus -maria--to to jeszcze produkują???ktokolwiek z 1 szarą komórką to ogląda???wstyd przyznać że sie oglądało kilka odcinków 1 serii--ale to było dawno ,człowiek był młody i głupi-to była nowość a uczestniczy poza paroma młodymi przygłupami byli w miare cywilizowani--ale to teraz ??

 • kemotkemot

  Oceniono 2 razy 2

  a zeby podbic ogladalnosc za chwile w niemieckiej tv pojawia sie spoty reklamujace nastepujace wydarzenie: Juz w sobote ponformujemy na zywo uczestnikow BB o trawjacej pandemii. Zostancie z nami!

 • norbertrabarbar

  Oceniono 1 raz 1

  Miłośnikom lekkich horrorów polecam miniserial Dead Set (6 odcinków po jakieś 15 minut)
  właśnie o domu Wielkiego Brata podczas pandemii :D

 • maxthebrindle

  Oceniono 1 raz 1

  Sądzę, że ludzie udzielający się jako uczestnicy programów typu BB generalnie mało wiedzą - nie dotyczy to tylko epidemii...

 • byann

  Oceniono 3 razy 1

  Ale super! Nigdy nie oglądałem BB ale popieram!

 • jan_sobczak1

  Oceniono 7 razy 1

  Niemcy znają się na trzymaniu ludzi w zamknięciu jak nikt inny na świecie.

 • lucek10

  Oceniono 2 razy 0

  Też mi sensacja! U nas kilka milionów ludzi, którzy poza TVPiS nie widzieli innej telewizji też nie wie, co się w Polsce tak na prawdę dzieje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX