Małgorzata Rozenek wyjechała z miasta. Pokazała, jak spędza czas z rodziną. Chłopcy się nudzą, ale zapasów im nie braknie. Zdradziła, na ile starczy

Małgorzata Rozenek-Majdan chętnie relacjonuje na Instagramie, jak z bliskimi spędza czas kwarantanny. Odpowiada przy tym na pytania fanów i zdradza wiele ciekawostek odnośnie ich życia.
Rozenek Małgorzata Rozenek Małgorzata instagram.com/m_rozenek

Małgorzata Rozenek popiera kwarantannę

Po apelu rządu Polacy zaszyli się w domach. Zrobili to także celebryci, którzy na różny sposób spędzają okres zalecanej kwarantanny. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan na bieżąco informują, co porabiają.

Małgorzata Rozenek Małgorzata Rozenek instagram.com@m_rozenek

Apel do fanów

W pierwszym poście na Instagramie, w którym Rozenek odniosła się do koronawirusa, zaapelowała do fanów, by pozostali w domach. Poprosiła ich, by potraktowali najbliższe dni jako szansę na powstrzymanie fali zachorowań. Poinformowała także, że ogranicza aktywność zawodową.

Ograniczmy kontakty społeczne do minimum. Odwołałam wszystkie aktywności na najbliższy tydzień i uprzedziłam, że może to potrwać jeszcze jeden tydzień. R jeszcze jutro i chyba pojutrze musi iść do pracy, ale ja i chłopcy zamykamy się w domu - napisała. 

Dodała, że prawdopodobnie wyjadą z miasta, żeby zachować jeszcze więcej środków bezpieczeństwa. Nie bez znaczenia jest to, że Małgosia jest w ciąży.

Może później wyjedziemy na wieś, żeby jeszcze bardziej odizolować się od dużych skupisk ludzkich. Pytałam lekarza o ryzyko dla ciężarnych i powiedział, że największy kłopot jest taki, że kobiecie w ciąży nie można podawać prawie żadnych leków, więc gdyby doszło do zakażenia, to i pomoc dla niej byłaby ograniczona. Trochę to przytłaczające - podzieliła się z fanami. 

Próbowała także uświadomić fanom, jak ważny jest ich rozsądek i postępowanie zgodnie z zaleceniami:

Kochani Musimy być mądrzy, odpowiedzialni, empatyczni! Musimy stosować się do zaleceń służb sanitarnych i państwowych! Nie wolno nam lekceważyć zagrożenia, ale przede wszystkim musimy też myśleć o innych. Pamiętajmy o seniorach! Już niedługo sytuacja się uspokoi, ale jak szybko to nastąpi w dużej mierze zależy od nas. Nie dajmy się chorobie! #zostańwdomu - zakończyła swój wpis.
m_rozenek m_rozenek Instagram.com/ m_rozenek

Kilka dni w domu

Pierwsze dni spędzili w domu w Warszawie. Małgosia pochwaliła się, że jej syn Tadeusz rozwija kreatywność - wykonał statek według własnego projektu. Radosław za to wypoczywał na kanapie i bawił się z psami.

Małgosia Rozenek Małgosia Rozenek Instagram/ @m_rozenek

Wyjazd z miasta

Jednak trzeci dzień kwarantanny spędzili już poza Warszawą. Całą rodziną udali się do Wysokiej Wsi, która znajduje się na Mazurach. Po raz kolejny wybrali Siedlisko 518, które jak podkreśliła Rozenek, jest ich drugim domem.

Małgorzata Rozenek z synami Małgorzata Rozenek z synami Instagram.com/ m_rozenek

Majdanowie z dziećmi na Mazurach

Rozenek przyznała jednak, że o ile ona i Radosław świetnie się bawią, to jej synowie zaczynają się już nudzić.

Małgorzata Rozenek Małgorzata Rozenek Instagram/ @m_rozenek

Spore zapasy

Fani zapytali się o to, czy zrobili zapasy. Małgosia przyznała, że żywności mają pod dostatkiem:

Na trzy miesiące - uspokoiła ich.

Oczywiście nie obyło się bez zarzutów, że "zapomniała założyć brzucha", gdyż na jednym ze zdjęć przyjęła taką pozę, że nie było widać krągłości. Rozenek wykazała się w tej kwestii dużym dystansem i odpowiedziała niedowiarkom, którzy nie wierzą w jej ciążę. Przeczytacie o tym TUTAJ.

Małgorzata Rozenek z rodziną Małgorzata Rozenek z rodziną screen Instagram / @m_rozenek

Spacery

Jednak nie zabarykadowali się w domu. Majdanowie z dziećmi często spacerują - oczywiście w miejscach, gdzie praktycznie nie ma ludzi. I tym razem spadła krytyka na przyszłą mamę.

Z tego, co wiem, to kwarantanna nie polega na spacerach. A pani jako osoba publiczna daje "przykład" - napisała jedna z internautek.

Choć prezenterka nic nie odpisała, to w jej obronie stanęli fani. Wytłumaczyli, że nawet wskazane jest wyjście na świeże powietrze, jednak należy przy tym zachować wszystkie środki bezpieczeństwa i unikać skupisk ludzi. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ.

Małgorzata Rozenek z rodziną
screen Instagram / @m_rozenek

Małgorzata Rozenek z rodziną
screen Instagram / @m_rozenek


A Wy jak spędzacie kwarantannę?

Więcej o: