''Królowa i konkwistador'' - odc. 53 [22.08.2021]. Streszczenie odcinka

Co czeka na widzów w 53 odcinku ''Królowej i konkwistadora''? Odbywa się rozprawa Menesesa. Alberto ingeruje w życie brata i Cataliny. Sol chce spotkać się z Juanem, którego nie ma jednak na miejscu.

''Królowa i konkwistador'' - streszczenie odcinka 53

Nadchodzi czas długo wyczekiwanej rozprawy Menesesa. Wszystko układa się jednak dla niego pomyślnie. Decydujące okazują się zeznania świadków: Doris wyznaje, że to jej zmarły mąż odpowiada za czyny zarzucane Menesesowi. Pomimo uwolnienia od kary, mężczyzna ma potężne wyrzuty sumienia. Alberto wtrąca się do życia Pedra, za co ten jest na niego wściekły. Postanawia spotkać się z Cataliną i wymóc na niej, by porzuciła jakąkolwiek myśl o związku z Pedrem, tym samym ocaliła rodzinę de Heredia. Podsuwa też kobiecie myśl, że od jej decyzji zależy przyszłość miasta. Sol chce spotkać się z Juanem. By tego dokonać, podrzuca do domu Cataliny list. Juan jest jednak wraz z Ines na farmie, gdzie spotkali się jego rodzice. Snuje opowieść o ich i swojej przeszłości. 

Zobacz też: "Królowa i konkwistador". Jak nazywa się piosenka tytułowa? Kto ją śpiewa?

O czym jest ''Królowa i konkwistador''?

Kolumbijski serial powstał w 2019 r. Liczy sobie 60 odcinków. W te wakacje całość wyemituje TVP. O czym jest fabuła ''Królowej i konkwistadora''?  Przenosimy się do Nowego Świata czasów konkwisty, ale część zdarzeń dzieje się także w Hiszpanii. Pedro de Heredia, jeden z dwójki głównych bohaterów, to uciekinier z rodzinnej Almerii, który wyrusza za ocean po to, by zyskać sławę i bogactwo. Zamiast nich spotyka Catalinę, córkę indiańskiego wodza, która znajduje się w niebezpieczeństwie. Pomaga jej, zakochując się z wzajemnością. Niestety, szybko musi wybierać pomiędzy wiernością Catalinie a dobrem rodziny. Zdradza dziewczynę, która poprzysięga mu zemstę. Dopiero po latach nadarza się do tego okazja. Jak skończy się ta historia? 53 odcinek ''Królowej i konkwistadora'' TVP 1 wyemituje już 22 sierpnia o 20.15.   

Zobacz też: "Królowa i konkwistador" na TVP1. Kto jest kim w serialu? Ile będzie odcinków?

Zobacz wideo "Otwórz oczy" w Netfliksie. Jest zapowiedź nowego polskiego serialu
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.