"Taniec z Gwiazdami" już dzisiaj. Kto wystąpi w programie? Jaki jest skład jury?

"Taniec z Gwiazdami" rusza z kolejną - 10. edycją - już dzisiaj wieczorem. W piątek o godzinie 20:05 na antenie Polsatu zobaczymy jeden z najpopularniejszych programów w Polsce. Jakie czekają nas zmiany?

"Taniec z Gwiazdami" jak co sezon wraca z kolejną edycją. Będzie to już 10. na Polsacie, a 23. edycja od początku programu w Polsce. Kogo zobaczymy w jury? I najważniejsze, kto wystąpi w programie?

"Taniec z Gwiazdami": prowadzący

"Taniec z Gwiazdami" od lat prowadzi duet Paulina Sykut-Jeżyna i Krzysztof Ibisz. Nie inaczej będzie tym razem. Dla Krzysztofa Ibisza będzie to już 10. edycja show, prowadzi bowiem "Taniec z Gwiazdami" od samego początku, kiedy tylko program przeszedł pod skrzydła Polsatu.

"Taniec z Gwiazdami": jury

Zgodnie z tradycją w jury programu zasiadają cztery osoby. Jednak ta edycja będzie inna, bowiem Ola Jordan, jedna z jurorek, zrezygnowała z udziału w show ze względów osobistych (niedawno ogłosiła, że jest w ciąży). Będzie to pierwsza edycja show, w której sędziować będą tylko trzy osoby: Andrzej Grabowski, Iwona Pavlović oraz Michał Malitowski.

Oznacza to również, że zmieni się nieco punktacja par, bowiem niewykonalne będzie zdobycie aż cztery razy po 10 punktów w programie za taniec.

"Taniec z Gwiazdami": wszystkie pary i ich numery startowe

Podano też numery startowe wszystkich par tej edycji "Tańca z Gwiazdami". Poznaliśmy kolejność występów:

 1. Damian Kordas i Janja Lesar
 2. Monika Miller i Jan Kliment
 3. Rafał Szatan i Lenka Klimentova
 4. Magda Bereda i Kamil Kuroczko
 5. Joanna "Ruda" Lazer i Rafał Maserak
 6. Ola Kot i Tomasz Barański
 7. Adam Małczyk i Hanna Żudziewicz
 8. Sandra Kubicka i Adam Adamonis
 9. Reni Jusis i Misza Stetsiuk
 10. Akop Szostak i Sara Janicka
 11. Barbara Kurdej-Szatan i Jacek Jeschke

"Taniec z Gwiazdami": kto wygra program?

To już kolejna edycja show, w której zdecydowaną większość zachowują panie-gwiazdy. Również one mogą się pochwalić większością wygranych we wszystkich edycjach programu. Od kiedy show pokazuje telewizja Polsat, panom udało się zwyciężyć zaledwie 2 razy na 9 edycji. Czy dziesiąta edycja okaże się tą "męską"?

O Kryształową Kulę zawalczy 11 par - w tym czterech panów. To najmniej od czasu, kiedy show pokazuje Polsat. Do tej pory standardem było, że przy parzystej liczbie par panowie stanowią równe 50 proc. uczestników. Edycje z 11 parami zawsze miały przynajmniej pięciu startujących panów. Tym razem jest ich zwyczajnie bardzo mało.

Zobacz wideo
Więcej o: