Pomysły na ciekawe wzorki na paznokcie

Malowanie paznokci nie musi być nudne. Aby dodać swoim palcom trochę uroku zamiast jednego koloru można na nich pobawić się wzorkami. Dzięki temu da się stworzyć coś niepowtarzalnego!

Przykładowe wzorki na paznokcie

Poniżej zaprezentowano kilka pomysłów na wzorki na paznokcie.

Paznokcie można pomalować na skos. Najlepiej sprawdzi się to przy kwadratowej płytce. Dobrze jest dobrać dwa różniące się kolory, aby podkreślić ich odmienność i zastosowany wzorek. Najpierw malujemy jedną część paznokcia, a następnie dość wprawnym ruchem, drugą. Ważne, aby starać się zrobić prostą kreskę, oddzielającą jeden kolor od drugiego. A jeśli taka się nie uda, wówczas w jej miejscu można ozdobić paznokieć dodatkowo elementem brokatowym.

Kolejny przykład prostego wzorku to pomalowanie całej płytki jednym kolorem, a następnie zaznaczenie na nim trzech paseczków w formie poziomej. Dobrze, aby były one wyróżniające się, dlatego można zastosować srebro albo złoto. Ważne też, żeby do wykonania paseczków nie korzystać ze zwykłego lakieru z szerokim pędzelkiem, bo to się nie uda. Lepiej zaopatrzyć się w specjalny lakier do wzorków – będzie miał cieniutki pędzel.

Najmodniejsze kolory i wzory na paznokciach - BaroqueNajmodniejsze kolory i wzory na paznokciach - Baroque materiały prasowe Semilac

Jednym z najprostszych wzorków, jakie można wykonać i nie zajmuje to wiele czasu, jest zaznaczenie jedynie końcówek paznokcia – tak jak we francuskim manicurze. Końcówkę wystarczy pomalować na dowolny kolor (a całą płytkę na inny, bezbarwny lub pudrowy róż). Na końcówce po wyschnięciu pierwszej warstwy można namalować dowolne kreski, kropki i inne zdobienia, mające realizować "artystyczny nieład". To szybkie i proste wykonanie, dzięki któremu można ozdobić paznokcie, nawet nie mając na to zbyt wiele czasu.

Fajne wzorki na paznokcie wcale nie wymagają poświęcenia temu zbyt dużej ilości czasu. Można stworzyć taki wzór, który odpowiada możliwościom czasowym i cieszyć się znakomitym wyglądem swoich dłoni.