Najpiękniejsze kolędy polskie w wykonaniu gwiazd

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, sprzyjający refleksjom i spotkaniom z bliskimi. Aby wprowadzić się w świąteczną atmosferę warto uświetnić czas rodzinnych spotkań kolędowaniem. Co roku możemy liczyć na gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które śpiewają tradycyjne bożonarodzeniowe pieśni.

Wśród artystów, którzy wykonują kolędy znajdują się tak znane gwiazdy jak Justyna Steczkowska, Stanisław Sojka, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska, Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek i Krzysztof Krawczyk. Kolędują również gwiazdy młodego pokolenia, na przykład Ewa Farna, Honorata Skarbek, Margaret i Rafał Mrozowski.

Koncerty bożonarodzeniowe emitowane w telewizji

Jak każdego roku, w Święta 2016 widzowie mieli w telewizji ogromny wybór koncertów kolęd i piosenek świątecznych. W Wigilię Bożego Narodzenia mogliśmy oglądać i słuchać najpiękniejszych kolęd w wykonaniu na przykład zespołu Zakopower. Mogliśmy również słuchać koncertu „Hej kolęda, kolęda” z Krakowa. Na świątecznej scenie wystąpiły między innymi Katarzyna Cerekwicka i Halina Frąckowiak. Bożonarodzeniowy koncert odbył się również w Bydgoszczy. Magiczny nastrój Świąt zapewnili Natalia Kukulska, Krystyna Prońko, Małgorzata Ostrowska i Piotr Cugowski. Nieco inne wersje tradycyjnych polskich kolęd zostały zaprezentowane na koncercie „Kolędy Pospieszalskich”. W pierwszy dzień Świąt mogliśmy zobaczyć występ „Kayah kolęduje w Bukowinie”.

Kolędowanie w Warszawie i Poznaniu

W tym roku największe koncerty bożonarodzeniowe dobyły się w Warszawie i Poznaniu. „Kolędowanie z Polsatem” odbyło się w tym roku w Warszawie w katedrze Michała Archanioła i Floriana Męczennika. W tym szczególnym miejscu zabrzmiały najważniejsze tradycyjne polskie kolędy i pastorałki, na przykład „Anioł pasterzom mówił”, „W żłobie leży”, „Dzisiaj w Betlejem” i „Gdy śliczna Panna”. Na koncercie wykonano również XIX – wieczne kolędy takie jak „Mizerna cicha”, „Lulajże Jezuniu” i „Wśród nocnej ciszy”, bez których większość z nas nie wyobraża sobie Świąt. Wśród gwiazd, które wprowadziły nas w bożonarodzeniową atmosferę byli Ewa Farna, Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki, Krzysztof Krawczyk, Urszula, Grzegorz Hyży, Natalia Szroeder i Margaret. W Poznaniu odbył się „Koncert Bożonarodzeniowy: Wigilijna Tytka”. Był to koncert finałowy akcji Caritas „Tytka charytatywna”. Odbył się 22 grudnia w poznańskiej Farze, został zarejestrowany przez Telewizję Polską i wyemitowany w TVP2 25 grudnia. Na scenie wystąpili między innymi Bracia Cugowscy, Marek Piekarczyk, Pectus, Eleni, Alicja Węgorzewska i Anna Lasota.

AW

Więcej o: