Zespoły disco polo - te kultowe sprzed lat oraz formacje najnowsze

Zespoły disco polo znowu przeżywają złote czasy. Te starsze, istniejące na rynku od lat, nieustannie koncertują po całej Polsce, a dodatkowo co chwila formują się nowe składy, które tworzą muzykę taneczną.

Polacy znowu wracają do zabawy przy prostych, wpadających w ucho melodiach oraz do nieskomplikowanych tekstów, które łatwo zapamiętać. Festiwale disco polo, takie jak coroczny w Ostródzie czy na zamku w Toruniu przyciągają tłumy.

Zespoły disco polo - kultowe formacje


Na polskiej scenie muzyki tanecznej od lat obecne są zespoły, które nieodmiennie wyznaczają trendy i zaliczają się do czołowych twórców muzyki disco polo. Jednym z nich jest oczywiście zespół Boys, którego nikomu przypominać nie trzeba. Istnieje od 1991 roku, a jego frontmanem niezmiennie jest Marcin Miller. Jest autorem większości tekstów piosenek oraz muzyki. Zespół wydał kilkanaście albumów, a na każdym z nich znajdował się co najmniej jeden przebój, który znała i śpiewała cała Polska. Hity, takie jak: "Jesteś szalona", "Usłysz wołanie" czy "Wolność" do dzisiaj są przebojami każdego wesela.
Podobnie sprawa wygląda z zespołem Akcent. Formacja założona przez Zenona Martyniuka jest obecna na rynku od 1991 roku. Niemal każda z piosenek zespołu stawała się hitem, a sam założyciel nazywany jest królem disco polo.
Kolejnym kultowym zespołem jest zespół Classic. Słynne przeboje "Jolka, Jolka" oraz "Hej czy ty wiesz (że ja się w tobie kocham)" zna prawdopodobnie każdy, podobnie jak niezapomniane piosenki "O tobie kochana", "Nikt tak nie kocha" zespołu Milano.

Zespoły disco polo - lata współczesne


Muzyka disco polo przeżywa w Polsce drugą młodość, po roku 2000 również powstało dużo zespołów tworzących muzykę taneczną. Na ich tle wyróżnia się zespół Weekend z piosenką, która już przeszła do historii, czyli "Ona tańczy dla mnie".
Wśród nowszych zespołów warto wymienić formacje: Bayera, Eratox, Jumper czy Dance Express, które w 2016 roku brylowały na listach przebojów disco polo.