"Dynastia" - niezapomniany serial

Są pewne filmy i seriale, które pomimo upływu lat nadal pozostają w pamięci widzów i stają się klasykami gatunku. Z pewnością tak jest w przypadku jednego z najsłynniejszych tasiemców na świecie - amerykańskiej "Dynastii". Chociaż od jej premiery i zakończenia emisji upłynęły już lata, to nadal ma rzesze wiernych fanów.

Widzowie pokochali członków bajecznie bogatej rodziny Carringtonów, której losy śledzili przez dziewięć kolejnych sezonów.

"Dynastia" - o serialu

"Dynastia" miała premierę 12 stycznia 1981 roku. Pierwszy sezon nie wzbudził zachwytu widzów. Ogromna oglądalność, która zaskoczyła nawet twórców produkcji, przyszła wraz z drugim sezonem i wprowadzeniem roli Alexis Carrington-Colby, w którą wcieliła się niezapomniana Joan Collins. W pozostałych głównych rolach wystąpili: John Forsythe, Linda Evans, Pamela Sue Martin, Al Corley oraz John James.

Każdy z odcinków trwał ok. 45 minut. Powstało dziewięć sezonów "Dynastii", które łącznie tworzyło 220 odcinków. Producentem była stacja telewizyjna ABC. Do Polski serial dotarł dziewięć lat po premierze. Pierwszy odcinek został wyemitowany w naszym kraju 2 lipca 1990 roku, przez TVP1.

Serial kręcony był aż do 1989 roku, co na ówczesne czasy było swoistym rekordem. "Dynastia" była produkcją wysokobudżetową. Widzowie cenili serial za piękne, dopracowane wnętrza oraz najmodniejsze kreacje noszone przez aktorki.

"Dynastia" - opis fabuły

"Dynastia" to saga rodu Carringtonów. Trzonem jest multimiliarder Blake Carrington oraz jego żona Krystle. W ich życiu obecne są dzieci z pierwszego małżeństwa Blake'a - córka Fallon oraz syn Stevena. Fallon stara się zrobić wszystko, by małżeństwo ojca z Krystle się rozpadło. Sytuacja zaostrza się, gdy do ich życia wkracza Alexis Carrington-Colby - pierwsza żona Blake'a. Jest ogarnięta żądzą zemsty na byłym mężu i jego nowej żonie. Desperacko pragnie przejąć wartą miliardy firmę Carringtonów. Serial skupia się na otwartej rywalizacji między głównymi postaciami, ale nie brakuje w nim również radosnych wydarzeń, które wraz z bohaterami przeżywała cała Ameryka.

 

AW