Polski rap znowu zaskakuje. Bedoes z pięknym i mocnym przekazem w stronę kobiet: Wie, co chce i będzie to miała

26 maja na kanale 2115 GANG miała miejsce premiera utworu pt. "Bedoesiara" w wykonaniu Bedoesa oraz White'a 2115. Piosenka szybko stała się hitem w mainstreamowym rapie. Jaki temat poruszyli artyści?

Więcej o muzyce i ciekawostkach z branży przeczytasz na Gazeta.pl

Rapowe środowisko (szczególnie przez pewien okres) przyzwyczaiło nas do nieustannej gloryfikacji wielkich pieniędzy, szybkich samochodów oraz jeszcze szybszych i łatwiejszych kobiet. W piosenkach przedstawicieli trapu nowej generacji często można było usłyszeć wersy podkreślające przedmiotowe traktowanie płci pięknej w świecie przepychu i taniego flex'u. Raperzy z ugrupowania 2115 GANG postanowili nieco inaczej podejść do tego tematu. 

 

Rapowa laurka dla kobiet

"Młody Borek" i "Młody White" w kawałku pt."Bedoesiara" wystawiają piękną laurkę dla wszystkich kobiet, które znają swoją prawdziwą wartość. Pomimo wielu wulgaryzmów i z pozoru niestosownych porównań, przekaz utworu jest bardzo jasny. Raperzy podkreślają ich rolę w otaczającym nas świecie. Wyśmiewają bezsensowne stereotypy kobiety zajmującej się jedynie praniem, sprzątaniem i gotowaniem. Artyści uświadamiają odbiorców, kto nauczył nas wrażliwości, subtelności, piękna. W świecie, który nieustannie ocenia człowieka, wykonawcy przekazują siłę i mentalne wsparcie dla każdej dziewczyny. 

"Ale to normalna sprawa jak się tobie nie chce wstawać
Jak masz ochotę na serial, dres, kocyk i kebaba
Nie bierze tego do głowy, czasem też możesz być mała"

Humorystyczne określenie "Bedoesiara" wywodzi się z mediów społecznościowych Borysa Przybylskiego i jest nawiązaniem do słynnych: "jesieniary" i "rzepiary". Tak żartobliwie raper zwraca się do swoich fanek na Instagramowych relacjach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.