Syn Rewińskiego tydzień po pogrzebie ojca zamieścił przejmujący wpis. "Za jaką cenę?"

Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca 2024 roku. Pogrzeb odbył się kilka dni później, a około tydzień po nim syn aktora postanowił zamieścić poruszający wpis w mediach.

Odejście Janusza Rewińskiego poruszyło wielu. Aktor zaczął być wspominany w mediach przez bliskich oraz kolegów i koleżanki po fachu. - Janusza mogę wspominać tylko znakomicie. Przez długi czas mieliśmy taki telewizyjny tandem, jak robiliśmy program telewizyjny "Dyżurny satyryk kraju". Janusz był fantastycznym improwizatorem. Myśmy sobie tylko hasła rzucali. Ruszała kamera i program nagrywał się sam. Przejechaliśmy Polskę wzdłuż i w poprzek na estradach, więc znaliśmy się jak łyse konie - tak o Rewińskim mówił w rozmowie z nami Tadeusz Drozda. Co z kolei przekazał syn aktora?

Zobacz wideo Werner wspomina zmarłego ojca. Mówi o disco polo

Janusz Rewiński upamiętniony w poście przez syna. Słowa chwytają za serce

"1 czerwca tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety, tym razem nie dał rady" - tak o odejściu aktora pisał jego syn w mediach. 7 czerwca Rewiński został pochowany w Warszawie. Podczas pogrzebu Aleksander Rewiński, czyli jego syn, podsumował osiągnięcia aktora znanego z  "Kilera", "Rysia" czy "Podróży Pana Kleksa". - Tata zawsze był profesjonalistą w swojej dziedzinie. (...) Pragnął być autentyczny - zaznaczył. O nieco inne wyznanie pokusił się kilka dni po ceremonii. Na wstępie podziękował za wsparcie w związku z odejściem ojca. Zaznaczył, że właśnie wrócił z koncertu w Austrii. 

Gdyby ktoś zapytał mnie dlaczego zawód artysty jest niby taki trudny, to odpowiedziałbym, że właśnie dlatego. W okresie żałoby emocje i uczucia biorą górę, a grafik koncertowy zmusza do przechodzenia ponad wszystkim i wymaga bycia na 99.9 procent na scenie... Śpiewak klasyczny to ponoć tzw. zawód doskonały. Ale czy na pewno i za jaką cenę?

- tak brzmi instagramowy post syna aktora. Chcecie zobaczyć, jak wygląda? Sprawdźcie naszą galerię.

 

Aleksander Rewiński - kim jest z zawodu?

Dla tych, którzy nie wiedzą - jeden z synów Janusza Rewińskiego jest śpiewakiem operowym. Bierze udział w koncertach na całym świecie, a właśnie ostatni z nich miał miejsce w Austrii. Artysta ma brata Jonasza, który zajmuje się z kolei dziennikarstwem. Synowie Rewińskiego są owocem jego związku z Iwoną Biernacką.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.