Krzysztof Ziemiec był gwiazdą TVP. Dziś maluje ściany w Irlandii. "Ktoś rozpoznaje?"

Użytkownik portalu X "przyłapał" Krzysztofa Ziemca na malowaniu ścian w Irlandii. Były prezenter TVP już odniósł się do zdjęcia, które wiralowo rozprzestrzenia się po sieci.

Krzysztof Ziemiec jeszcze niedawno był twarzą TVP, ale po zmianie władzy w stacji musiał zacząć szukać nowej posady. Rynek medialny nie jest jednak łaskawy dla pracowników Telewizji Polskiej z czasów PiS. Danuta Holecka jest co prawda aktywna w TV Republika, ale nie każdy jej kolega czy koleżanka tak szybko odnaleźli się w nowej sytuacji. Niektórzy z nich, tak jak Krzysztof Ziemiec, postanowili się przebranżowić. Jeden z internautów opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie byłego pracownika TVP malującego ściany w Irlandii.

Zobacz wideo Katarzyna Warnke o zmianach w TVP

Krzysztof Ziemiec był gwiazdą "Wiadomości". Dziś maluje ściany w Irlandii

"A tymczasem z okolic Dublina takie obrazki... Ktoś rozpoznaje?" - napisał jeden z użytkowników portalu X (Twitter). Na zdjęciu widzimy nieco spłoszonego Ziemca malującego ściany w kącie pokoju. Były pracownik TVP udostępnił na swoim profilu wpis internauty. Dodał, jakiej muzyki lubi słuchać podczas nowej pracy. "Podczas pracy lubię posłuchać muzyki z Wysp. Z lat młodości" - poinformował, dołączając do wpisu link do utworu "Happy House" autorstwa Siouxsie and the Banshees. Zdjęcie Ziemca malującego ściany zobaczycie w naszej galerii u góry strony.

Kiedy internauci dopytywali Ziemca o szczegóły, odpowiadał: "Wykonuję polecenia. Każą malować, to maluję. Praca to praca. Myślenie jest w wojsku, a nie na budowie" albo "Na szparagi trzeba mieć końskie zdrowie. Malarstwo pokojowe jest mniej wymagające. No i lepiej płatne" oraz "żadna praca nie hańbi". Jeden z użytkowników portalu X zagaił do prezentera, pisząc "rozumiem, że trzeba zacisnąć pasa po utracie lukratywnej pensji w TVPiS, ale że do tego stopnia?". Co na to Ziemiec? "Trzeba być twardym!" - ocenił. Z byłym prezenterem "Wiadomości" skontaktował się także portal Wirtualne Media. Taką odpowiedź otrzymał:

Przebywam teraz w pracy. Wrócę po majówce. Jestem na robocie, efekty będą, mam nadzieję, pozytywne

- przekazał Krzysztof Ziemiec.

Krzysztof Ziemiec żalił się, że nie może znaleźć pracy po TVP

Krzysztof Ziemiec po zwolnieniu z TVP żalił się na łamach "Faktu", że jest na bezrobociu, a doświadczenie telewizyjne okazuje się mało pomocne w szukaniu nowej posady. "Nikt się nie odzywał, rynek jest zamknięty. A też jest za dużo wolnych ludzi na rynku, więc nikt nie będzie teraz otwierał bram. (...) Nie planuję żadnego wypoczynku, jestem na bezrobociu, nie mam pracy, nie ma od czego odpoczywać" - mówił Ziemiec.

Chciałbyś zobaczyć Krzysztofa Ziemca w telewizji?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.