Agata Duda przesadziła. Ekspert nie ma wątpliwości. "Strój z minionej epoki"

Agata Duda postanowiła spotkać się z przedszkolakami. Naszą uwagę zwróciła stylizacja pierwszej damy. O jej ocenę poprosiliśmy eksperta - stylistę fryzur i redaktora modowego Michała Musiała. Nie miał dla żony prezydenta dobrych wieści.

Agata Kornhauser-Duda 21 lutego zawitała w Przedszkolu nr 1 "Pod Dębowym listkiem" w Milanówku. Pierwsza dama odwiedziła przedszkolaków, by wspólnie z nimi przeczytać bajkę "Dzielić się czy nie dzielić. Oto jest pytanie" - dowiadujemy się z oficjalnej strony głowy państwa - prezydent.pl. Żona prezydenta podczas wizyty podkreślała, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni czytanie. - Czytanie jest niezwykle ważne, zwłaszcza kiedy jesteśmy młodzi. Poszerza wyobraźnię, rozwija kreatywność. Czytanie tworzy możliwość podróży po innym świecie - mówiła. Wygląda na to, że Agata Kornhauser-Duda doskonale bawiła się z maluchami. Naszą uwagę zwróciła jej stylizacja.  

Zobacz wideo Malwina Wędzikowska ocenia styl Agaty Dudy. "Gdybym dostała ją w swoje ręce, na pewno coś bym zmieniła"

Agata Duda w długiej sukni. Pierwsza dama odbyła podróż w czasie?

Zdjęcia Agata Kornhauser-Dudy z przedszkola pojawiły się nie nie tylko na oficjalnej rządowej stronie, ale też w mediach społecznościowych. Kadry, na których żona Andrzeja Dudy jest otoczona przedszkolakami, znalazły się więc m.in. Instagramie pierwszej damy. Dowiadujemy się stąd, że żona polityka była pod wrażeniem przedstawienia, jakie przygotowały dla niej dzieci. "Jestem pod ogromnym wrażeniem waszego występu. To niesamowite, jak dużo pracy włożyliście wy i wasi opiekunowie w przygotowanie tak pięknego widowiska" - czytamy w opisie pod kadrami słowa Agaty Kornhauser-Dudy. 

 

Na zdjęciach pierwsza dama prezentuje się w długiej sukni o nietypowym, bo morskim odcieniu. Kreacja ma charakterystyczny prostokątny dekolt. Są też szpilki i pasek w talii. Do tego delikatny makijaż. Jak taką stylizację ocenia ekspert? O komentarz poprosiliśmy Michała Musiała - stylistę fryzur i redaktora modowego. Niestety, nie miał dobrych informacji. 

Agata Duda znów postawiła na długą sukienkę. Niestety, fason okazał się zupełnie nietrafiony. Kreacja bardziej przypomina strój z minionej epoki niż nowoczesną stylizację. Jedyne co jest tutaj dobre, to kolor

- usłyszeliśmy. Musiał zwrócił też uwagę na fryzurę pierwszej damy, która od jakiegoś czasu nieco nadużywa lakieru do włosów. Najnowsze uczesanie żony prezydenta nie przypadło specjaliście do gustu. Miał jednak dla Agaty Kornhauser-Dudy dobrą radę. 

Patrząc na pierwszą damę, trudno nie wspomnieć o fryzurze. Znów za sztywno, zbyt starannie i zupełnie niezgodnie z trendami. Po raz kolejny widzimy wylakierowany hełm. W tym przypadku naturalność i nonszalancja sprawdziłyby się o niebo lepiej

- przyznał. 

Agata Duda i ocieplanie jej wizerunku

Agata Duda, delikatnie mówiąc, nie cieszy się sympatią Polek i Polaków, na co wskazuje chociażby sondaż na temat pierwszych dam przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". Taki stan rzeczy może wynikać z faktu, że Agata Kornhauser-Duda nie zabiera głosu w sprawach ważnych np. na temat strajku nauczycieli (chociaż sama jest z wykształceniem nauczycielką) czy protestów kobiet, które przeszyły ulicami całej Polski, kiedy zaostrzono prawo antyaborcyjne. W ostatnim czasie na Instagramie Andrzeja Dudy pojawia się jednak sporo wpisów, które mają ocieplić kierunek pierwszej damy. I tak Andrzej Ducha chwalił się, jak spędzał z żoną walentynki, później pokazał jej kota, a następnie zdjęcie Agaty Dudy z prywatnego archiwum, na którym prezentowała się w mniej formalnej odsłonie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.