Koronacja króla Karola III. Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja online

Zastanawiasz się, w jaki sposób oglądać koronację króla Karola III? Sprawdź, gdzie będzie transmitowana w telewizji i internecie.

Koronacja króla Karola III odbędzie się 6 maja 2023 roku. Obchody związane z tym ważnym dla Brytyjczyków wydarzeniem potrwają aż do poniedziałku. W planach jest procesja, koncerty, jak i akcje charytatywne. Gdzie oglądać koronację króla Karola III?

Zobacz wideo Król Karol III - najstarszy wstępujący na tron w dziejach Wielkiej Brytanii

Koronacja króla Karola III. Gdzie oglądać w internecie i telewizji?

Wydarzenia w Polsce transmitowane jest TVN24 i TVP. Początek w telewizji publicznej przewidziany na godzinę 11.15. Ceremonia w Opactwie Westminsterskim rozpocznie się 45 minut później. Przekaz live w TVN24 ruszy natomiast o 11.45. W internecie koronację można oglądać na kanale YouTube Onet News. Na platformie wideo transmisje prowadzić będą również m.in. kanały: BBC, The Royal Family Channel, Daily Mail, Sky News.

 

Koronacja króla Karola III. 6 maja - harmonogram

Ceremonia w Opactwie Westminsterskim rozpocznie się 6 maja o 11.00 czasu Wielkiej Brytanii. Przypada to na godzinie 12.00 w Polsce. Do świątyni wówczas przybędą członkowie rodziny królewskiej. Już wcześniej jednak odbędzie się uroczysta procesja z Pałacu Buckingham. Sam akt koronacji ma odbyć  się około godziny po rozpoczęciu nabożeństwa. Ca potrwać około dwie godziny. Karol zostanie przedstawiony jako niekwestionowany król, złoży przysięgę, zostanie namaszczony, koronowany, po czym zasiądzie na tronie, a hołd złoży mu jego syn i następca - książę William. Po ceremonii członkowie rodziny królewskiej wrócą w procesji do pałacu. Następnie król Karol III i królowa małżonka Camilla pokażą się na balkonie Pałacu Buckingham, gdzie dołączą do nich inni członkowie rodziny. Będzie to ostatni punkt sobotniej uroczystości.

Koronacja króla Karola III potrwa trzy dni

W pierwszy dzień koronacji odbędzie się sam akt koronowania nowego króla, której przewodniczyć będzie arcybiskup Canterbury Justin Welby. W drugi dzień na zamku w Windsorze odbędzie się koncert. Wystąpi na nim m.in. zespół Take That, Lionel Richie, Andrea Bocelli i Katy Perry. W ostatni dzień, 8 maja, Brytyjczycy będą mieli wolne od pracy i są proszeni do włączania się w liczne akcje charytatywne, które będą organizowane lokalnie w ich okolicach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.