Je dziennie kilogram kamieni. Na śniadanie tłucze je młotkiem. Czuje się świetnie

W skład diety Teresy wchodzą... kamienie. Uczestniczka show "Moje dziwne uzależnienie" opowiedziała o swojej nietypowej przypadłości.

Teresa to 44-letnia mieszkanka Bedford w Stanach Zjednoczonych. Choć z pozoru wiedzie zwyczajne życie u boku dzieci i męża, kobieta zmaga się z nietypowym uzależnieniem. Teresa dziennie spożywa prawie kilogram kamieni. Choć rodzina i przyjaciele się o nią martwią, 44-latka utrzymuje, że czuje się świetnie. Ta historia brzmi nieprawdopodobnie, ale ma swoje wytłumaczenie w nauce. 

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe. Niektóre są przerażające!

Teresa je dziennie prawie kilogram kamieni

"Jestem uzależniona od jedzenia kamieni. Nie sądzę, abym przetrwała bez kamienia dziennie. Uwielbiam ich zapach ziemi i chrupkość" - powiedziała Teresa. Nietypowa przypadłość uczestniczki programu "My Strange Addiction" ("Moje dziwne uzależnienie") zaczęła się, kiedy Amerykanka miała 20 lat i podczas spaceru coś ją podkusiło, aby spróbować, jak smakuje kamień. Od tego momentu kobieta codziennie spożywa kawałki skały i ma nawet swoje ulubione odmiany. Jej ulubionym kamieniem jest mieszkania kilku minerałów, w których skład musi wchodzić granit. Teresa, aby ułatwić sobie spożywanie kamieni, tłucze je w kuchni młotkiem na mniejsze części. 

 

W programie "My Strange Addiction" pojawia się również rodzina i przyjaciele Teresy. Wszyscy martwią się o kobietę, że w przyszłości może zrobić sobie krzywdę. Koniec odcinka kończy się wizytą uczestniczki programu u lekarza. W napisach końcowych czytamy, że z czasem udało jej się ograniczyć jedzenie kamieni. Warto zaznaczyć, że choć uzależnienie Teresy brzmi jak bujda, ma swoje podłoże w psychiatrii. 

Czym jest pica? To zaburzenie odżywiania

Jednym z rzadszych rodzajów zaburzeń odżywiania jest zaburzenie pica, zwane inaczej łaknieniem spaczonym. Pica polega na odczuwaniu apetytu na przedmioty, które są po prostu niejadalne. Pacjenci mogą zjadać ołówki, papier, korę drzew czy też przedmioty wykonane z drewna. Do najpopularniejszych odmian piki należy także pagofagia, czyli spożywanie lodu. Przyczyn zaburzenia upatruje się między innymi w nadmiernej stymulacji środowiskowej bądź niedoborach. W przypadku Teresy zaburzenie może być związane z dużym niedoborem soli mineralnych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.