Teściowe Czartoryskiej to dziś miliarderzy. Jak dorobili się fortuny? Niemczycki zaczynał jako DJ

Teściowe Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej od lat znajdują się na listach najbogatszych Polaków. Katarzyna Frank-Niemczycka i Zbigniew Niemczycki zaczynali wspólne życie, mając w kieszeni 200 dolarów.

Tygodnik "Wprost" majątek Zbigniewa Niemczyckiego szacuje na ok. 1,8 mld złotych. Polski przedsiębiorca i jego żona od 1990 roku są wymieniani przez tygodnik jako jedni z najbogatszych ludzi w Polsce, a na szczycie tej listy znaleźli się aż dwukrotnie. Teściowe Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej jako młode małżeństwo postawili wszystko na jedną kartę i wyjechali do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz wideo Sylwia Peretti o zarobkach

Jak Katarzyna Frank-Niemczycka i Zbigniew Niemczycki stali się miliarderami?

Drogę Niemczyckich do dzisiejszej fortuny prześledził serwis Business Insider. Jak czytamy w serwisie, para poznała się jeszcze w czasie studiów, a na ślubnym kobiercu stanęli niedługo po ich zakończeniu. Szybko podjęli decyzję, że chcą wyjechać na Zachód i tam spróbować szczęścia. Aby zdobyć pieniądze na podróż, Frank-Niemczycka sprzedała samochód, a jej mąż, którego wielką pasją od zawsze była muzyka, dorabiał jako DJ.

Za zarobione pieniądze, mając 200 czy 300 dol. w kieszeni, wyruszyliśmy do Ameryki. Nie mieliśmy zamiaru tam pozostać. Chcieliśmy trochę zarobić, coś zobaczyć - opowiadał Niemczycki w wywiadzie dla "Dziennika Polonijnego".

Życie napisało dla nich jednak inny scenariusz, a w Stanach Zjednoczonych zostali ostatecznie wiele lat. Nie obawiali się żadnej pracy. Niemczycki dorabiał w warsztacie samochodowym, pracował też jako elektryk. Muzyczna pasja zaowocowała też posadą w wytwórni muzycznej TRC Records, z którą związany był m.in. Krzysztof Krawczyk.

Mąż Katarzyny Frank-Niemczyckiej otrzymał również pracę asystenta amerykańskiego przedsiębiorcy. Żmudną pracą gruntował sobie pozycję w jego firmie, dzięki czemu po kilkunastu latach mógł wykupić udziały i został założycielem Cutris International. Po ich powrocie do ojczyzny przedsiębiorstwo zaczęło działać w Polsce, a początkowo zajmowało się produkcją farmaceutyków.

Po przemianie ustrojowej Curtis Group rozwijało się także o kolejne gałęzie, takie jak produkcja elektroniki, usługi lotnicze, nieruchomości czy hotele. Katarzyna Frank-Niemczycka do dziś sprawuje pieczę nad położonym na plaży w Juracie luksusowym Hotelem Bryza, w którym chętnie goszczą gwiazdy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA