Stalińska złożyła oświadczenie majątkowe. Mieszkanie warte ok. 700 tys., ziemia milion. To nie wszystko

Dorota Stalińska ze względu na działalność polityczną musiała złożyć oświadczenie majątkowe. Dowiadujemy się z niego, na czym aktorka najwięcej zarabia.

Dorota Stalińska to niewątpliwie kobieta wielu talentów. Jest aktorką teatralną i filmową, wydała trzy tomiki wierszy, a oprócz tego angażuje się w politykę i prowadzi własną działalność. W latach 1994–1998 zasiadała w Radzie Miasta Milanówka, a w 2014 roku została radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego z ramienia PSL. W 2019 roku objęła mandat jako kolejna osoba z listy, zastępując wybraną do Sejmu Bożenę Żelazowską. Ze względu na to, że Stalińska pełni funkcje publiczne, zobowiązana jest do składania oświadczenia majątkowego. Stąd dowiadujemy się, ile zarobiła w 2021 roku.

Rekordowe stawki w 'Tańcu z Gwiazdami'. Oni zarobili najwięcejW "Tańcu z Gwiazdami" zarobili fortunę. Rekordzistka zostawiła wszystkich w tyle

Zobacz wideo Sandra Kubicka o zarobkach Polaków. "Kiedyś też nie miałam nic"

Dorota Stalińska złożyła oświadczenie majątkowe. Ile zarabia aktorka?

Dorota Stalińska od prawie 30 lat prowadzi własną firmę zajmującą się m.in. wystawianiem przedstawień artystycznych, wydawaniem książek, a także wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami. Chociaż w 2021 roku wygenerowała przychód o wysokości ponad 114 tys. zł, to w jej kieszeni zostało zaledwie ponad sześć tys. To jednak nie firma jest głównym źródłem zarobków aktorki. W zeszłym roku tytułem praw autorskich otrzymała ponad 33 tys. zł, a jej pensja radnej wyniosła ponad 31 tys. Do tego otrzymuje honoraria z ZAIKS-u, wynoszące ponad osiem tys. Dorota Stalińska jest na emeryturze i w 2021 roku otrzymała ponad 27 tys. ze świadczeń.

Majątek aktorki jest jednak większy za sprawą nieruchomości. Jest ona właścicielką domu o powierzchni 169 metrów kwadratowych, który jest wart około miliona złotych, ma 68-metrowe mieszkanie wyceniane na około 700 tys. złotych, a także 25 hektarów ziemi, za które mogłaby zgarnąć milion złotych.

Justyna Gradek, Philippe PleinPhilippe Plein oskarżył Justynę Gradek o kradzież pieniędzy. A po tym się zeszli

Wiemy także, ile pieniędzy udało się odłożyć Dorocie Stalińskiej. Obecnie ma na koncie 295 tys. zł oraz cztery tys. franków szwajcarskich i cztery tys. euro. Artystka jednak od 2009 roku spłaca kredyt we frankach, który zaciągnęła na 19 lat.

Zobacz też: Dorota Stalińska przeżyła ciężki wypadek, w tajemnicy trzyma, z kim ma syna. Początkowo krytykowano jej głos

Więcej o: