Ma włosy o długości niemal 30 metrów. To najdłuższe dredloki na świecie. Ważą 20 kilogramów

Asha Mandela posiada najdłuższe włosy na świecie. Mierzą prawie 30 metrów, a ona codziennie nosi je w specjalnie zawiązanej chuście. Włosy ważą całe 20 kilogramów.

Przeciętnie włosy rosną około jednego centymetra miesięcznie. Co oznacza, że jeśli się bardzo postaramy, to w ciągu roku możemy zapuścić jedynie 12 centymetrów włosów. Za to zapuszczanie 30 metrów wymaga znacznie więcej czasu, a przede wszystkim niesamowitej cierpliwości i poświęcenia. Asha Mandela wykazała się odwagą, podjęła to wyzwanie i okazała się prawdziwą rekordzistką. Jej włosy mierzą 30 metrów i ważą 20 kilogramów. Kobieta dla wygody zazwyczaj nosi je w specjalnie związanej chuście. 

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo obcinany przez swoją partnerkę. Niecodzienna zmiana fryzury

Asha Mandela ma najdłuższe dredloki na świecie

Asha Mandela to kobieta, która może pochwalić się najdłuższymi włosami na świecie. Zapisała się nawet w księdze rekordów Guinnessa. Wyhodowała najdłuższe dredloki. Swoją fryzurą i codziennym życiem chętnie dzieli się z internautami, za pośrednictwem mediów społecznościowych. Początkowo jury miało mały problem w stwierdzeniu, czy włosy Ashy Mandeli są w stu procentach naturalne, dlatego nadano jej tytuł "posiadaczki najdłuższych dredloków". Mianem dredloków określamy przygotowane wcześniej ręcznie zbite syntetyczne pasma, które mocuję się do naturalnych włosów splotem warkoczowym. Dzięki tej specjalistycznej metodzie, mamy możliwość noszenia fryzury wyglądającej jak prawdziwe dredy, jednak bez potrzeby obciążającego zbijania i dredowania naturalnych włosów.

 

Obecnie najdłuższe naturalne włosy na świecie posiada pochodząca z Chin, Xie Qiuping. Kobieta  zapuszczała włosy już od 13. roku życia. Ich długość wynosi sześć metrów. Tytuł udało jej się uzyskać w 2004 roku. 

Więcej zdjęć posiadaczki najdłuższych na świecie dredloków znajdziecie w naszej galerii, w górnej części artykułu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.