Zespół Kalush Orchestra nie zatrzyma nagrody z Eurowizji. Padło też pytanie o brak punktów dla Polski

Zespół Kalush Orchestra wygrał Eurowizję 2022. Członkowie grupy nie chcą jednak zatrzymać nagrody. Przyświeca im szczytny cel.

Więcej informacji o Eurowizji i kontrowersjach z nią związanych na stronie głównej Gazeta.pl

Kalush Orchestra wygrał Eurowizję 2022 utworem "Stefania". Dzięki udziałowi w konkursie zespół stał się popularny. Teraz członkowie grupy wypowiedzieli się podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej po powrocie do kraju. Ta była transmitowana na żywo, na platformie YouTube. Podczas spotkania odnieśli się do kilku istotnych kwestii. Między innymi, co zrobią z wygraną. 

Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

EurowizjaNagie pośladki na scenie. Kontrowersji podczas Eurowizji było o wiele więcej

Zespół Kalush Orchestra sprzeda statuetkę Eurowizji 2022

Okazuje się, że członkowie zespołu Kalush Orchestra, mimo że są dumni ze zwycięstwa i statuetki, którą ze sobą przywieźli, nie mają zamiaru zachować dla siebie nagrody. Planują ją sprzedać. Wszystko w szczytnym celu. 

Chcemy sprzedać nagrodę, by zebrać środki dla Ukrainy - powiedział Oleg Psiuk, frontman muzycznej grupy Kalush.

Ołeh Psiuk został zapytany też o to, co myśli o tym, że Ukraina nie przyznała reprezentantowi Polski żadnych punktów, podczas gdy polskie jury i polska publiczność nagrodzili Kalush Orchestra maksymalną liczbą punktów. Psiuk nie krył, że "owa sytuacja nie była dla niego komfortowa". Na tym jednak nie koniec. Raper przyznał, że nie rozumie tej sytuacji i dodał, że bardzo podobał mu się utwór Krystiana Ochmana. 

To bardzo dziwna sytuacja. Czuję się przez nią niekomfortowo. Osobiście bardzo lubię piosenkę Ochmana, jest nawet w mojej top pięć - powiedział.

Jednocześnie wokalista dodał:

Nie znam wszystkich szczegółów. Mamy jednak nadzieję, że nasi polscy przyjaciele nie będą żywić urazy do nikogo, mimo że wyszło naprawdę niezbyt dobrze.

Raper dodał też, że ma nadzieję, iż w przyszłym roku Ukraina będzie mogła zorganizować Konkurs Piosenki Eurowizji, a w kraju będzie już bezpiecznie. 

Całe nagranie z konferencji możecie obejrzeć poniżej. 

 
Więcej o: