Julia Wieniawa wzięła psa, bo "jest hipoalergiczny". Anna Lewandowska przypadkiem obnażyła prawdę

Anna Lewandowska przyznała, że po kontakcie z psem cavapoo jej alergia się nasiliła. Tymczasem niektórzy celebryci dalej posługują się mitem, że ta "rasa" nie uczula.

Więcej informacji na temat gwiazd polskiego show-biznesu na stronie głównej Gazeta.pl

Anna Lewandowska jakiś czas temu pochwaliła się, że kupiła psa. Wielu internautów krytykowało trenerkę za to, na jaką "rasę" się zdecydowała. Pies Lewandowskich nie jest bowiem rasowy, to cavapoo - hybryda cavaliera z pudlem. Psy te nie są uznawane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI) oraz Związek Kynologiczny w Polsce. Teraz trenerka mówi o problemach ze zwierzakiem. 

Zobacz wideo Anna Lewandowska pokazała wnętrze "rezydencji" jej córek

Anna Lewandowska obnaża prawdę o uczuleniu na psa

Nastała niebezpieczna moda na cavapoo i wszelkiego rodzaju inne hybrydy nieakceptowane przeze FCI. Niebezpieczna, bo coraz więcej osób decyduje się na takie "rasy", nie mając wiedzy o wadach genetycznych, jakimi są obciążone. Niektórzy kierują się też względami estetycznymi, nie biorąc pod uwagę, jakie cechy ma dany zwierzak. Wpływ na taki stan rzeczy mają influencerzy i celebryci. I tak tylko w ostatnim czasie cavapoo pochwaliła się Marina, Anna Lewandowska czy Julia Wieniawa. Ta ostatnia tłumaczyła się, że wybrała tę hybrydę, bo rzekomo ma nie uczulać.

Cavapoo, czyli piesek, którego mam, jest hipoalergiczny. Myślę, że niedługo będzie zakwalifikowany ten pies jako rasa, tak samo, jak buldożki i inne bardzo ryzykowne rasy - tłumaczyła się Wieniawa.

Z taką narracją nie zgodziła się Agnieszka Woźniak-Starak. Teraz Lewandowska przypadkowo obnażyła mit na temat tego, że cavapoo nie uczulają. Jedna z fanek zapytała trenerkę wprost, jak radzi sobie z uczuleniem na sierść pupila. 

Ania, jak uczulenie na sierść Belli?

Żona Roberta Lewandowskiego przyznała, że po kontakcie z psem pojawiły się objawy uczulenia.

Not bad. Generalnie w drugiej dobie dostałem lekkiej wysypki (nie pytajcie... Myślałam, że załamię), to była reakcja po zadrapaniu i prawdopodobnie po ślinie. Najważniejsze, że minęło i jest OK.

Anna LewandowskaAnna Lewandowska Fot. annalewandowskahpba/Instagram

Może teraz kolejni celebryci nie będą zasłaniali się tym, że zdecydowali się na cavapoo przez alergię? Pamiętajcie, że zwierzaki to żywe istoty, nie powinniśmy się na nie decydować bez przemyślenia. Przed kupnem pupila (wybierajcie tylko sprawdzone hodowle współpracujące ze Związkiem Kynologicznym w Polsce) lub adopcją dowiedźcie się jak najwięcej o danej rasie czy konkretnym futrzaku. Pamiętajcie też, że kot czy pies to odpowiedzialność na wiele lat. Niektóre rasy dożywają nawet 20 lat. 

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.