Jessica Chastain z Oscarem i tytułem najlepszej aktorki. Skąd ją znamy? Ma na koncie kilka hitów

Jessica Chastain za rolę w filmie "Oczy Tammy Faye" otrzymała Oscara. Choć jej nazwisko dopiero od kilku lat jest rozpoznawalne, aktorka do tej pory zagrała wiele charyzmatycznych postaci.

Więcej aktualnych informacji, również ze świata filmu, znajdziecie na stronie Gazeta.pl

Jessica Chastain to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w Hollywood. Aktorka odebrała Oscara za najlepszą rolę pierwszoplanową. Wygrała w wyścigu po statuetkę z Nicole Kidman, Penelope Cruz, Olivią Colman i Kristen Stewart. Rudowłosa piękność długo czekała na najwyższe docenienie. Ma na koncie sporo doskonałych ról, które przeszły bez echa.

Zobacz wideo Popkultura odc. 101

Jessica Chastain z Oscarem i tytułem najlepszej aktorki. Skąd ją znamy? Ma na koncie kilka hitów

45-letnia aktorka, zanim zdobyła Oscara, była wcześniej dwukrotnie nominowana. Możecie kojarzyć ją ze "Służących", gdzie wcieliła się w ekscentryczną panią domu, a rola ta przyniosła jej nominację w kategorii najlepszej aktorki drugoplanowej. W filmie Chastain nie przypomina samej siebie, gdyż została ucharakteryzowana na krótkowłosą blondynkę. To właśnie ten film można określić "oficjalnym debiutem" aktorki. Choć zaczęła grać w dużych produkcjach kilka lat wcześniej ("Czarnobrody", "Dług"), jej role przechodziły niezauważone. "Służące" przyniosły jej pierwszą popularność. Później była jeszcze kreacja w "Sama przeciw wszystkim", gdzie jako lobbystka w Waszyngtonie zebrała dobre opinie i nominację do Złotego Globu, którego wówczas nie otrzymała. U boku Brada Pitta pojawiła się za to w "Drzewie życia", lecz produkcja nie została doceniona przez krytyków. Z kolei w ubiegłym roku Chastain pokazała się jako żona w emocjonalnej huśtawce w serialu HBO "Sceny z życia małżeńskiego" o rozpadającym się związku.

Kolejna nominacja przyszła rok później, tym razem za główną rolę w filmie "Wróg numer jeden", gdzie zagrała agentkę CIA z obsesją na punkcie Osamy bin Ladena. Aktorka otrzymała za to Złoty Glob, jednak i tym razem najważniejsza statuetka przeszła jej koło nosa. Udało się dopiero w tym roku, po dziesięciu latach od ostatniej nominacji.

W nagrodzonym "Oczy Tammy Faye" Jessica Chastain zagrała dość nietuzinkową postać, bo telewizyjną ewangelistkę. To dramat biograficzny, który opowiada historię tytułowej Tammy Faye, która w latach 70. i 80. wraz z mężem zbudowała imperium oparte na chrześcijaństwie - park rozrywki i religijną sieć medialną. Aktorka ma w produkcji nie tylko charakterystyczny głos, ale i fryzury oraz makijaż, charakterystyczne dla postaci i kiczu z tamtych lat. To kolejne wcielenie Chastain, w którym pokazuje siebie z zupełnie innej strony i jest niemal nie do poznania.

Jessica Chastain w 2017 roku poślubiła Włocha Giana Luca Passi de Preposulo. Rok później, przy pomocy surogatki, urodziła się córka pary Giulietta Passi Chastain.

 

Wyniki tegorocznych Oscarów możecie sprawdzić TUTAJ.

Więcej o:
Copyright © Agora SA