Magda Gessler do szaleństwa kochała pierwszego męża. "Byłam z nim do końca. Zmarł w moich ramionach". Oto historia ich miłości

Historia miłości Magdy Gessler i Volkharta Müllera mogłaby posłużyć za scenariusz na film. Ich uczucie było głębokie, autentyczne i przerwane zbyt wcześnie.

Więcej artykułów ze świata show-biznesu znajdziesz na Gazeta.pl.

Magda Gessler miała dwóch mężów. Pierwszym z nich był Volkhart Müller, korespondent niemieckiego "Der Spiegel" w Hiszpanii. W kontekście tego związku mówi się o wielkiej miłości. Poznajcie ich historię. 

Zobacz wideo Magda Gessler z ojcem

Tak wyglądali członkowie rodziny królewskiej w wieku 40 latTak wyglądali członkowie rodziny królewskiej w wieku 40 lat

Magda Gessler i Volkhart Müller poznali się w 1979 roku za sprawą ojca restauratorki, Mirosława Ikonowicza. Müller pracował jako korespondent w Madrycie i był jego dobrym znajomym. Zanim między nimi pojawiło się uczucie, mężczyzna sfotografował wystawę obrazów przyszłej żony. 

Miłość rozkwitła powoli. Pewnego dnia Magda Gessler potrzebowała podwózki do Salamanki i wtedy postanowiła pożyczyć samochód od kolegi ojca. Mężczyzna powierzył jej na trzy dni białe BMW, które w drodze powrotnej uległo awarii.

Nagle, jakieś pięćdziesiąt kilometrów przed Madrytem, samochód zgasł i po serii rozpaczliwych rzężeń i drgawek przeszedł w stan spoczynku. Jak się okazało - wiecznego - czytamy w biografii słynnej restauratorki.

Winna leżała po stronie Gregora, ówczesnego narzeczonego Magdy Gessler, który zapomniał dolać oleju silnikowego. Przez uszkodzony samochód przyszła restauratorka miała wyrzuty sumienia. W ramach rekompensaty zaprosiła znajomego na kolację.

Umówiliśmy się w słynnej Café Gijón, centrum spotkań madryckiej inteligencji i arystokracji. (...) Stał przy barze, a gdy w końcu mnie dostrzegł, na jego twarzy odmalowało się kompletne zaskoczenie i... dosłownie zalał się szkarłatem - czytamy w książce "Magda", autorstwa restauratorki i Dominika Linowskiego.

Od tamtej chwili rozmawiali ze sobą godzinami, wymieniali poglądami. Po pierwszej randce wiedzieli, że będzie to wyjątkowa znajomość.

Magda Gessler i Volkhart Müller mierzyli się z wieloma przeciwnościami 

Zanim ich znajomość zdążyła się rozwinąć na dobre, Magda Gessler musiała wrócić do Polski, aby przedłużyć możliwość pobytu w Hiszpanii. Na imprezie u pianisty Waldemara Szpilmana poznała obecnego partnera, Waldemara Kozarewskiego. Ich romans był krótki, ale intensywny. Zakończył się, gdy Magda Gessler dowiedziała się, że lekarz ma kilkumiesięczne dziecko. Uznała wtedy, że dobro niemowlęcia jest ważniejsze niż ich uczucie.

Po powrocie do Madrytu gwiazda TVN-u zakończyła znajomość z Gregorem, a zanim zatęskniła za dojrzałością Volkarta, wplątała się w nieudany związek z katalońskim architektem. Nie mogła jednak zapomnieć o starym znajomym. Do ponownego spotkania doszło na wernisażu, który sama zorganizowała. Restauratorka w biografii wspomina też dzień z rozrzewnieniem.

Mili państwo, czy patrząc na tę wystawę, zmiany w tym kraju i obalenie Franco, możemy już mówić, że w Hiszpanii panuje demokracja?
Oczywiście! - przyznano mi chóralnie rację.
A zatem kobiety mają takie same prawa jak mężczyźni?
Jak najbardziej - usłyszałam potwierdzenie.
Rozumiem. Pozwólcie więc, że z nich skorzystam - odpowiedziałam i patrząc już tylko w oczy Volkharta, dodałam: - Volkhart, a zatem tej nocy będziesz mój, prawda?
Spiekł raka aż po uszy, ale się uśmiechnął.
Będę zachwycony - odparł półgłosem, zawstydzony pytaniem, swoją odpowiedzią i towarzystwem, w jakim przyszło mu jej udzielić - czytamy w książce.

W styczniu 1981 roku para zamieszkała razem Magda Gessler wspominała, że ukochany był od niej o 11 lat starszy, ale rozumieli się bez słów.

Miał kilka centymetrów więcej i urodę typowego intelektualisty. Nosił okulary, sztruksowe spodnie, golfy i marynarki (...) Wiedziałam, że to interesujący człowiek, ale dopiero gdy się do niego przeprowadziłam, zrozumiałam, jak wiele miał w sobie klasy, mądrości i talentu (...) Stworzyliśmy wtedy układ idealny. Wiedliśmy cudowne życie - czytamy w biografii Gessler.

Przedwczesna śmierć ukochanego Magdy Gessler

W czerwcu 1981 roku dziennikarz podupadł na zdrowiu. Mężczyzna zaczął nagle krwawić, a później okazało się, że przyczyną był czerniak zlokalizowany w okolicy węzłów chłonnych.

To była melanoma, czyli czerniak, najgroźniejszy rodzaj raka skóry, zawsze złośliwy. Volkhart musiał poddać się natychmiastowej interwencji chirurgicznej. Nie było to laserowe usuwanie pieprzyka, lecz kilkugodzinna operacja pod narkozą. Wycięto mu gruczoły spod jednej z pach, a po wszystkim był bardzo osłabiony. Do tego bardzo niespokojny, bo nie wiedział, co się tak naprawdę dzieje. Za to tuż po operacji musiałam zmierzyć się z diagnozą doktora Ledo, który powiedział mi, że wycięte węzły chłonne były w bardzo kiepskim stanie - wspomina w książce Magda Gessler.

Kilka miesięcy po traumatycznych przeżyciach okazało się, że Magda Gessler jest w ciąży. Jej mąż niemalże oszalał z radości. Zakochani postanowili się pobrać. 20 maja 1982 roku stanęli na ślubnym kobiercu w obecności 200 gości: 

W dniu naszego ślubu termometr wskazywał trzydzieści cztery stopnie, a że znajdowałam się z zaawansowanej ciąży, to bardzo ciężko było mi funkcjonować w takim upale. Nie przytyłam specjalnie, o moim błogosławionym stanie informował około dwustu gości wyłącznie spory brzuch.
 

W sierpniu 1982 roku urodziło się ich jedyne dziecko, syn Tadeusz. Półtora roku później restauratorka ponownie zaszła w ciążę. Niestety dziewczynka była wcześniakiem i zmarła zaledwie dwa tygodnie po porodzie.

 

W połowie lipca 1985 wróciły poważne problemy ze zdrowiem dziennikarza. Diagnoza była wstrząsająca: nawrót raka. Leczenie trwało około roku, a w tym czasie mężczyzna przeszedł kilka operacji. Niestety, nie okazały się skuteczne. Volkhart Müller zmarł 10 lipca 1986 roku, czyli w dniu urodzin Magdy Gessler.

Byłam z nim do końca. Zmarł w moich ramionach. Wszystko, co potem się działo i dzieje obecnie w moim życiu, jest wynikiem tej straty. Całe życie uciekałam od tej tragedii, żyłam swoją pasją, rozwijałam się. Straciłam wspaniałego, dobrego człowieka. Wiedziałam, że to już się więcej w życiu nie wydarzy. Taka miłość, takie dobro, taka wzajemna troska - mówiła w wywiadzie w 2014 roku.
 

Po śmierci pierwszego męża Magda Gessler ponownie wyszła za mąż. Kobieta związała się z restauratorem Piotrem Gesslerem, z którym doczekała się córki, Lary Gessler. Mężczyzna zmarł w ubiegłym roku. Obecnie jest żoną Waldemara Kozerawskiego, lekarza medycyny rodzinnej i estetycznej.  

Więcej o: