Królowa Elżbieta II zdetronizowana. Barbados stał się republiką. Na uroczystości książę Karol i Rihanna. Ale się odpicowała!

30 listopada o północy Barbados stał się republiką. Na uroczystościach nie zabrakło prezydentki oraz największej gwiazdy wyspy - Rihanny.

Więcej na temat brytyjskiej monarchii przeczytasz, odwiedzając stronę główną Gazeta.pl.

O tym, że królowa Elżbieta II straci jedno ze swoich królestw, donosiliśmy już kilka tygodni temu. Teraz Barbados oficjalnie stał się republiką, a podczas nocnych uroczystości na prezydentkę zaprzysiężono byłą gubernatorkę generalną wyspy, Sandrę Mason. U jej boku można było dostrzec chociażby Rihannę czy księcia Karola.

Zobacz wideo Koronawirus w rodzinie królewskiej. Jak reagują royalsi?

Królowa Elżbieta II zdetronizowana. Barbados stał się republiką. Na uroczystości książę Karol i Rihanna. Ale się odpicowała!

30 listopada o północy brytyjska monarchini przestała być władczynią Barbadosu. Położone na terenach Ameryki Środkowej państwo stało się republiką, co zostało ogłoszone podczas oficjalnych uroczystości w stolicy - Bridgetown. W związku z trwającą pandemią wszyscy starali się zachowywać dystans, a na twarzach mieli maseczki. Nie przeszkodziło to jednak tłumom przybyć na miejsce. Wśród gości na uroczystości była Rihanna.

Barbadoska gwiazda miała na sobie suknię w pomarańczowym kolorze, którą zawiązała przy szyi. Kreacja nieco zniekształciła sylwetkę artystki, jednak najwięcej uwagi i tak przykuwały włosy. Dawno nie mieliśmy okazji zobaczyć Rihanny w warkoczach.

Sandra Mason, RihannaSandra Mason, Rihanna East News

Na uroczystości obecny był książę Karol, który reprezentował swoją matkę. Królowa Elżbieta II już zdążyła oczywiście zabrać głos w sprawie abdykacji na Barbadosie.

Po raz pierwszy odwiedziłam wasz piękny kraj w przededniu odzyskania niepodległości, na początku 1966 roku i bardzo się cieszę, że mój syn jest dziś z wami. Od tego czasu mieszkańcy Barbadosu zajmują szczególne miejsce w moim sercu. Jest to kraj słusznie dumny ze swojej żywej kultury, sprawności sportowej i naturalnego piękna, które przyciąga turystów z całego świata, w tym wielu ludzi z Wielkiej Brytanii.

Barbados uzyskał niepodległość w 1966 roku, jednak głową państwa nadal pozostawała Elżbieta II.

ZOBACZ TEŻKsiężna Kate zastąpiła królową. Szykuje się na przyjęcie władzy? Księżna Camilla zepchnięta na dalszy plan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.