Meghan, Kate i Harry w dokumentach nazywają się zupełnie inaczej. Zaskoczą cię prawdziwe imiona członków rodziny królewskiej

Cały świat zna żonę księcia Harry'ego i nie wyobraża sobie, że mogłaby nosić inne imię niż Meghan. A jednak. Nie tylko jej metryka urodzenia podaje zaskakujące dane.
Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Więcej artykułów o rodzinie królewskiej przeczytasz na stronie Gazeta.pl

Z kim spotykał się książę Karol? Wszystkie partnerki arystokratyKsiążę Karol był podrywaczem i łamaczem serc. Jedna kobieta wpadła w obłęd

Meghan, Harry i Kate to już dobrze zadomowione w świadomości wszystkich imiona członków rodziny królewskiej. Jednak podczas narodzin nadano im zupełnie inne. Jak nazywają się naprawdę?

Meghan Markle

Powstaje film dokumentalny o życiu Meghan Markle i księcia Harry'egoPowstaje film dokumentalny o życiu Meghan Markle i księcia Harry'ego Fot. Agencja Gazeta

Meghan Markle po ślubie z księciem Harrym nosiła tytuł księżnej Sussex, jednak całemu światu znana jest pod imieniem Meghan. Ale to nie jest jej pierwsze imię. Podczas narodzin została nazwana Rachel Meghan. Rodzice jednak używali jej drugiego imienia i pod nim aktorka rozpoczęła też karierę filmową. Co ciekawe, w serialu "W garniturach", z którego jest najbardziej znana, zagrała postać o imieniu Rachel Elizabeth Zane.

Kate Middleton

Księżna KateKsiężna Kate fot. Agencja Gazeta

Księżna Cambridge odkąd pojawiła się w mediach jako dziewczyna księcia Williama, nazywana była Kate. Tak też wołali ją znajomi ze studiów. Oficjalnie jednak nosi imiona Catherine Elizabeth, które nadano jej podczas urodzin w 1982 roku. Choć całemu światu znana jest jako Kate Middleton, to jej mąż William, ilekroć mówi publicznie o niej, zawsze nazywa ją Catherine.

Książę Harry

Książę HarryKsiążę Harry Agencja Gazeta

Największym zaskoczeniem jednak może być imię księcia Harry'ego. Jego pełne imię nadane mu podczas chrztu i wybrane przez matkę, księżną Dianę, brzmi zupełnie inaczej. Harry to w rzeczywistości Henry Charles Albert David. Jednak przez rodzinę zawsze nazywany był Harrym.

Król Jerzy VI

Król Jerzy VIKról Jerzy VI Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Nie tylko żyjący członkowie rodziny królewskiej zmieniają imiona. Wielu panujących musiało wybrać sobie imię, kiedy wstępowali na tron. Ojciec królowej Elżbiety, król Jerzy VI nosił imię Albert. Nawet po koronacji większość rodziny i przyjaciół nazywała go dalej zdrobnieniem Bertie.

Królowa Wiktoria

Królowa WiktoriaKrólowa Wiktoria Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Jedną z najpopularniejszych osób w rodzinie królewskiej była królowa Wiktoria. Zasiadała na brytyjskim tronie prawie 64 lata od 1837 roku do śmierci w 1901 roku. Jej prawdziwe imię brzmiało Alexandrina Victoria i miało uczcić jej ojca chrzestnego cara Rosji Aleksandra I. Jednak od początku nazywano ją Wiktorią. Znana też była pod pseudonimem "Drina". Wstępując na tron, wybrała Wiktorię na swoje królewskie imię.

Ślub Geraldine Guyot, BeyonceGéraldine Guyot wyszła za Alexandra Arnaulta, syna prezesa Louis Vuitton. Na ślubie tłum gwiazd

Zaskoczyły was imiona niektórych członków rodziny królewskiej?

Więcej o: