Wpadka szefa kuchni rodziny królewskiej. Wściekła królowa Elżbieta napisała do niego notkę. "Zjadłbyś to?"

Jeden z brytyjskich magazynów dotarł do doniesienia o wpadce, która miała miejsce w Pałacu królowej Elżbiety II. Monarchini znalazła w sałacie coś, co zniesmaczyłoby każdego.

Kucharze rodziny królewskiej nie mają łatwego zadania. Zaspokoić wysublimowane kubki smakowe królowej Elżbiety II z pewnością nie jest tak łatwo. Monarchini ma swoje przyzwyczajenia i ulubione potrawy, które muszą być przygotowane ze szczególną starannością. Z takim wyzwaniem mogą poradzić sobie tylko najwybitniejsi kuchmistrzowie. Jak się jednak okazuje, nawet tym najlepszym zdarzają się wpadki.

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Lara Gessler, Marta KaczyńskaTanie suknie ślubne gwiazd. Nie uwierzycie, ile kosztowały

Wpadka kucharza królowej Elżbiety II 

Dziennikarz magazynu "The Daily Mail's Weekend" dotarł do informacji o wpadce kuchmistrza królowej Elżbiety II. Brytyjska monarchini znalazła w swojej sałacie... martwego ślimaka. Po tym niesmacznym odkryciu, królowa miała wydrzeć kartkę z księgi uwag, która wykorzystuje do przekazywania szefowi informacji zwrotnej odnośnie potraw, przełożyć mięczaka na kartkę i napisać krótką notkę. Jej treść brzmiała:

Znalazłam to w sałacie. Zjadłbyś to?

Jakie nawyki żywieniowe ma królowa? Elżbieta II zaczyna dzień o 7:30 z filiżanką herbaty Earl Grey, herbatnikami i brytyjską stacją radiową Radio 4. Jako pierwszy posiłek spożywa owsiankę, płatki zbożowe z jogurtem lub tosty z dżemem. Jej obiad to najczęściej talerz świeżych warzyw i grillowana ryba lub kurczak. Królowa jest również miłośniczką brzoskwiń zerwanych z królewskiego ogrodu. O godzinie 16:00 pije herbatę i delektuje się przekąskami - cynamonowymi ciastkami z czekoladą lub tartą z owocami.

Królowa Elżbieta II ma również swoje jedzeniowe "grzeszki" w postaci... fish and chips (smażonej ryby z frytkami). Jak podaje źródło "The Sun", monarchini lubi uraczyć się tą potrawą szczególnie wtedy, kiedy przebywa w zamku Balmoral - letniej rezydencji rodziny królewskiej w Szkocji.

Julia RosnowskaJulia Rosnowska zmierzyła się z sąsiadką, która zareagowała na jej płaczące dziecko

Więcej o: