"Ekler". Jest zwiastun komedii parodiującej TV Trwam. Tadeusz Rydzyk nie będzie zadowolony

Od 14 października widzowie będą mogli oglądać w serwisie YouTube serial satyryczny "Ekler". Ma on żartować z twórcy Radia Maryja, biskupów i polityków obozu rządzącego. W jego produkcję zaangażowany jest Krzysztof Skiba.

"Serial wysokiego Rydzyka" to hasło reklamujące "Eklera". Pomysłodawcą i producentem serialu jest Story Production, które wcześniej pracowało dla Canal+, Polsatu i TVP. Teledysk do utworu "Dawaj ostro", który promuje parodię, wykonuje Krzysztof Skiba. A kogo zobaczymy w głównych rolach?

Zobacz wideo Ktoś jest fanem Sashy Grey! Kuba Nowaczkiewicz wymienia swoje ulubione sceny erotyczne z filmów i seriali

Andrzej Nejman, Magda Stużyńska"Złotopolscy". Nejman wyjawił prawdę o serialu. Waldka i Marcysię łączyło coś wyjątkowego

"Ekler". Pojawił się zwiastun serialu satyrycznego

"Ekler" to opowieść o perypetiach pracowników redakcji katolickiej telewizji "Wytrwamy", którą kieruje Ojciec Przewodnik. W produkcji wystąpią między innymi Jerzy Schejbal jako biskup "Flaszka", Rafał Rutkowski jako ksiądz Damian czy Piotr Cyrwus, który zagra prezydenta. Pojawi się też Bartłomiej Kasprzykowski, Krzysztof Skiba, Aleksandra Szwed jako zakonnica, Maciej Wierzbicki, Agnieszka Matysiak. W serialu zobaczymy piosenkarza Antka Smykiewicza oraz blogera modowego Kamila "Ekskluzywnego Menela" Pawelskiego. Obaj zagrają kleryków usługujących biskupowi.

 

Serial pomyślany jest jako interaktywna produkcja. Oznacza to, że będzie na bieżąco komentował najnowsze wydarzenia polityczne i społeczne. Na razie wyprodukowano osiem odcinków serii. Każdy z nich trwa blisko dziesięć minut.

Kręcimy serial komediowy o polskim Kościele. Nie śmiejemy się z wiary czy religii. Śmiejemy się z tych rozpasanych biskupów, którzy zatracili się w chciwości i pazerności. Szydzimy z ich hipokryzji i chęci sprawowania władzy nad Polakami. Inspiracją byli dla nas prawdziwi hierarchowie - wyjawił Krzysztof Skiba w rozmowie z Wirtualną Polską.

Sophia Loren, Nicole KidmanGala Academy Museum... Kidman olśniewa, Katy Perry w lateksie. Najpiękniej? Gaga

Szefową projektu "Ekler" została Beata Harasimowicz, która przez wiele lat pracowała w Telewizji Polskiej. Reżyserem serialu jest Jan Jagielski, a autorami scenariusza Ewa Telega i Kamil Kwieciński.

"Ekler" jak "Ucho Prezesa"?

"Ekler" pragnie zapewne powtórzyć sukces "Ucha Prezesa", które święciło triumfy do 2019 roku, na bieżąco komentując wydarzenia polityczne w kraju. Jednak w przeciwieństwie do serialu Roberta Górskiego, nie będzie "udawać", że traktuje o prawdziwych postaciach. Twórcy "Eklera" wprost deklarują, że będą opisywali imperium Tadeusza Rydzyka, a nie - jak "Ucho" - fikcyjnego "prezydenta Adriana" i równie fikcyjnego "prezesa".

Więcej o: