Krzysztof Skiba krytykuje polskie gwiazdy. Chodzi o ich obecną sytuację finansową. "Wiewiórka jest mądrzejsza od was"

Krzysztof Skiba w mocnych słowach wypowiedział się o znajomych z branży, którzy w obliczu pandemii narzekają na swoją sytuację finansową. Lider zespołu ''Big Cyc'' zarzucił im hipokryzję i brak empatii.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, rząd podjął decyzję o zamknięciu przedszkoli, szkół, uczelni wyższych, a także instytucji kulturalnych. Wiele gwiazd ubolewa nad tym, że odwołanie imprez masowych i spektakli znacząco wpłynie na ich sytuację finansową. Krzysztof Skiba opublikował na swoim profilu na Facebooku obszerny post, w którym krytykuje postawę kolegów i koleżanek z branży.

Zobacz wideo Gwiazdy o koronawirusie

Krzysztof Skiba krytykuje polskich artystów

Wiele gwiazd zareagowało na wieść o zamknięciu instytucji kulturalnych w obawie przed koronawirusem. Zawieszenie działalności kin, teatrów i oper odcięło mnóstwo ludzi od stałego dochodu. Krzysztof Skiba skrytykował postawę znajomych z branży, którzy narzekają na trudną sytuację finansową. Piosenkarz jest zdziwiony, że dobrze sytuowani artyści nie byli w stanie odłożyć pieniędzy na czarną godzinę. 

Minęły zaledwie cztery dni kwarantanny, a już polskie GWIAZDY cierpią i skarżą się, że nie będą miały za co płacić rachunków. Gdyby to byli jeszcze jacyś młodzi wykonawcy na dorobku, debiutanci, artyści niszowi. Nie! Do chóru narzekających zapisali się wykonawcy, którzy za jeden koncert biorą po 60 tys. zł i więcej. Kobieta z dyskontu pracuje na takie honorarium przez rok albo i dłużej. Co robiliście przez całe życie? Czemu nie odłożyliście pieniędzy, jak wszystkie kurki z monetą były odkręcone? Po cholerę kupowaliście drogie auta i braliście kredyty jak idioci? Wiewiórka jest mądrzejsza od was, bo wie, że trzeba sobie schować orzeszka na zimę.

Skiba nie odniósł się personalnie do żadnego z artystów. Nie da się ukryć, że ostatnio na finanse narzekało wiele gwiazd ze świata show-biznesu, między innymi Maryla Rodowicz, Janusz Józefowicz czy Barbara Kurdej-Szatan.

Muzyk wpis zakończył optymistycznym akcentem. Prosił o rozwagę i zachowanie spokoju w tych trudnych czasach.

Nic się nie stanie. Damy wszyscy radę. Wytrwamy! Tylko już bez tego fałszywego jęczenia, proszę. I pomóżcie tym, którzy mają w życiu mniej szczęścia niż wy. To was uskrzydli - możemy przeczytać na jego Facebooku.

Zgadzacie się z opinią artysty?

Więcej o:
Komentarze (82)
Krzysztof Skiba krytykuje gwiazdy, które narzekają na swoją sytuację finansową. ''Stękają jak dziady kościelne, że stracą pieniądze''
Zaloguj się
 • warszawiak67

  Oceniono 29 razy 29

  Porównanie do wiewiórki - bezcenne!!

 • trog73

  Oceniono 31 razy 29

  Gwiazd juz nie ma sa tylko celebryci. A dodatkowo nie maja w swoich slownikach terminu "ryzyko" czy "zabezpieczenie". Maja za to "jakos to bedzie", "pojecze to pomoga"

 • pissucks

  Oceniono 26 razy 26

  Tak trzymać Skiba..

 • kim.nova

  Oceniono 27 razy 25

  Panie Skiba ,przecież oni te swoja zarobiona dotychczas forse dobrze ulokowali ale nie chca zejść ponizej swego dotychczasowego standardu .Tak jak Rodowiczka czy Cugowski i im podobne płaczki nad swoja emeryturą nadal koncertuja za gruba forsę i ciągle im mało -

 • algreg

  Oceniono 23 razy 21

  Skiba mądry gość i celnie jak zwykle

 • daga_1

  Oceniono 19 razy 17

  Małe sprostowanie. Ekspedientka i wielu, wielu innych musi pracować na takie pieniądze ponad dwa lata!!

 • banan125

  Oceniono 12 razy 12

  bingo ! - "szczał" w 10-tkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX