Gwiazda disco polo zaśpiewa dla ojca Rydzyka. Po imprezie odbędzie się procesja! Co będzie się jeszcze działo?

Koncert Bayer Full specjalnie dla ojca Rydzyka, a następnie uroczysta procesja - we wrześniu w Toruniu będzie naprawdę gorąco. Co nas czeka na corocznym święcie rodziny Radia Maryja?

Już 4 września w Toruniu ma odbyć się doroczna impreza Radia Maryja. 13. edycja wydarzenia nosi nazwę "Dziękczynienie w Rodzinie". Tradycyjnie odbędzie się msza, procesja różańcowa, a organizatorzy przygotowali masę atrakcji dla "przyjaciół" radia. Wśród nich występ prawdziwych gwiazd disco polo. Zespół Bayer Full zaśpiewa dla samego ojca Tadeusza Rydzyka!

Zobacz wideo "Ten cały przeklęty dwór watykański trzeba rozsadzić"

Radio Maryja urządza piknik w Toruniu. W planach msza, procesja, a na deser koncert Bayer Full

13. uroczystość "Dziękczynienie w Rodzinie" odbędzie się już w pierwszym tygodniu września. Jak podaje Radio Maryja, tym razem wydarzenie ma patronat ks. bp. Wiesława Śmigla - ordynariusza diecezji toruńskiej oraz prezydenta Miasta Torunia - Michała Zaleskiego. Zaplanowano nabożeństwo pierwszo-sobotnie, popołudniową Eucharystię, a następnie procesję. 

Monika BilskaOjciec Tadeusz Rydzyk. Kim jest kobieta, która złożyła mu życzenia?

W przerwie między modlitwami toruńscy wierni będą mieli okazję posłuchać koncertu jednego z najbardziej znanych zespołów disco polo - Bayer Full. Sławomir Świerzyński wraz z zespołem zapewne przygotuje odpowiednie dla wydarzenia show. 

Myślicie, że i tym razem ich nie zabraknie? Artyści nie zostali wybrani do wydarzenia przypadkowo. Bayer Full to jedyny zespół disco polo, który nagrał swoją płytę z piosenkami religijnymi! Na scenie w Toruniu wystąpią także: romski muzyk Bogdan Trojanek z zespołem Terne Roma oraz Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowują miasteczko nauki i zabaw, a chętni dorośli będą mogli poddać się bezpłatnym badaniom. Nie zabraknie także zdrowej kuchni polskiej i ekologicznej żywności. Religijne wydarzenia będą przeplatać się z takimi atrakcjami, jak sprzedaż góralskich kożuchów. 

Rodzina Radia Maryja znów razem w Toruniu. Tadeusz Rydzyk zachęca do przyjazdu 

Jak wynika z komunikatu prasowego tegorocznego pikniku Rodziny Radia Maryja, impreza nie odbędzie się pod patronatem żadnego z ministrów. 

Zdania mieszkańców Torunia odnośnie całej uroczystości są bardzo podzielone. Część z nich twierdzi, że to straszny wstyd. Mówią, że cała Polska już i tak wyśmiewa miasto, a sami mieszkańcy przepraszają za Radio Maryja. Znaleźli się również tacy, którzy uwielbiają disco polo i cieszą się, że będą mieli okazję zobaczyć największe gwiazdy.

Impreza w Toruniu to także okazja do skorzystania z "dobrodziejstw", które zafundował mieszkańcom ojciec Rydzyk. Na terenie należącym do redemptorystów znajduje się m.in. sanktuarium, geotermia, park pamięci, uczelnia, a w planach jest również muzeum.

Koniecznie wstąpmy do Parku Pamięci, gdzie oddaliśmy hołd Polakom ratującym Żydów i Sprawiedliwym Ukraińców. Na terenie parku znajdują się także tężnie solankowe - zaprasza w komunikacie ojciec dyrektor.

Co o tym sądzicie?

Sławomir ŚwierzyńskiSławomir Świerzyński z kolejnym wyrokiem na koncie. Rozdawał płyty z filmem o papieżu

Więcej o: