Robert Lewandowski dostał pytanie o tęczową opaskę. Wypowiedział się na ten temat podczas konferencji. Na antenie TVP

Robert Lewandowski publicznie okazał wsparcie społeczności LGBT. Jego wypowiedź w czasie konferencji prasowej transmitowała m.in. stacja TVP Info.

Robert Lewandowski od kilku lat jest kapitanem reprezentacji Polski w piłkę nożną, dlatego na konferencjach prasowych kadry to on gra pierwsze skrzypce. Wkrótce drużyna pod wodzą Paulo Sousy zmierzy się z Albanią. W czasie przedmeczowego spotkania z mediami padło pytanie o LGBT. Lewandowski zachował się, jak na kapitana przystało.

Zobacz wideo Robert Lewandowski trenuje w ogrodzie

Robert Lewandowski wspiera LGBT. Czy zagrałby w tęczowej opasce?

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed wrześniowymi meczami eliminacyjnymi do mistrzostw świata w 2022 roku. Podczas wtorkowej konferencji Robert Lewandowski zdradził, że nie miałby problemu, by na mecze kadry wybiec z tęczową opaską, która symbolizuje wsparcie dla osób LGBT.

Myślę, że nie miałbym z tym problemu. Jak najbardziej, jako społeczeństwo każdy z nas jest człowiekiem, każdy z nas ma emocje i jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem myślę, że dla mnie nie byłoby z tym większego problemu - podkreślił Robert Lewandowski.

Gdyby faktycznie do tego doszło, Robert Lewandowski nie byłby pierwszym piłkarzem, który wybiega na boisko z tęczową opaską. W ten sposób wsparcie dla społeczności LGBT okazali już Anglik Harry Kane i klubowy kolega Lewandowskiego z Bayernu Monachium, Manuel Neuer.

To właśnie kapitan reprezentacji Niemiec jako pierwszy zdecydował się na taki ruch, wychodząc z opaską na boisko podczas grupowych meczów Euro 2020, co wywołało później kontrowersje i burzliwą dyskusję w mediach społecznościowych.

Wsparcie dla LGBT w podobny sposób okazał też kierowca Formuły 1 Sebastian Vettel. Podczas GP Węgier kierowca wysłuchał hymnu narodowego w tęczowej koszulce z napisem "Same Love", za co później dostał zresztą reprymendę. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.