Martyna Wojciechowska o sytuacji kobiet w Afganistanie. Wykorzystała poruszające zdjęcie. Tytuł też robi wrażenie

Martyna Wojciechowska opublikowała listę afgańskich aktywistek i aktywistów, których publikacje warto śledzić na bieżąco. Zwróciła uwagę na los kobiet.

Wkroczenie talibów do stolicy Afganistanu i przejęcie kontroli nad państwem było równoznaczne z ogromnym dramatem wszystkich kobiet, które zostały w kraju. Po 20 latach Afganki na nowo muszą poddać się poniżającemu prawu. Bojownicy bowiem wyznają niewolniczą zasadę - kobieta nie ma prawa równać się pozycji mężczyzny. Polskie gwiazdy na żywo komentują te dramatyczne doniesienia, a wśród nich jest również Martyna Wojciechowska, która wykorzystuje swoje media społecznościowe do dzielenia się nowymi informacjami z Afganistanu.

Zobacz wideo Talibowie zdobyli Afganistan

Martyna Wojciechowska o sytuacji kobiet w Afganistanie. "Nie możemy milczeć". Podzieliła się ważną listą

Podróżniczka opublikowała ostatnio wpis, w którym poruszyła sytuację mieszkańców Kabulu. W najnowszym poście zwróciła uwagę na to, co czeka kobiety. Wykorzystała poruszającą fotografię, która chwyta za serce.

Praca pod tytułem DISPARITION (można tłumaczyć jako: ZNIKAJĄCE KOBIETY) autorstwa jemeńskiego fotografa Bushra Almutawakel dosadnie obrazuje aktualną sytuację afgańskich kobiet i zapowiada niebezpieczne zmiany.

książę HarryKsiążę Harry poruszony sytuacją w Afganistanie. Wydał oświadczenie

 

Po 20 latach kobiety znowu zostały uciszone. Brak pracy, praw wyborczych, edukacji to tylko początek przerażającej listy. 

Powrót do władzy talibów, oznacza też powrót do dramatycznych warunków sprzed 20 lat, kiedy to kobiety nie mogły pracować, kształcić się, nawet wychodzić z domu bez męskiego opiekuna. Były praktycznie całkowicie wyeliminowane ze społeczeństwa, niewidzialne. Ich jedyną rolą i prawem było rodzenie dzieci, dbanie o dom i bycie posłuszną mężowi. (...) NIE MOŻEMY MILCZEĆ.

Donatan odniósł się do sytuacji w AfganistanieDonatan nawiązał do sytuacji w Afganistanie i uderzył w polskich celebrytów. Wyśmiał ich

Na koniec podzieliła się listą afgańskich aktywistek i aktywistów, których publikacje warto śledzić. Są to: 

@parwanaamiriofficial
@yousif_alshewaili
@everydaykabul
@sara.barackzay
@so.informed
@stephglinski

Wszystkie profile są dostępne na Instagramie.

Więcej o: