Michał Wiśniewski padł ofiarą oszustów. Artysta ostrzega fanów przed naciągaczami

Za pośrednictwem mediów Michał Wiśniewski przekazał informację, że oszuści podszywają się pod niego na Instagramie. Artysta postanowił uprzedzić fanów, by byli ostrożni.

Michał Wiśniewski, wokalista i lider zespołu "Ich Troje", pracuje nad teledyskiem do nowego utworu, który jesienią będzie miał swoją premierę. Artysta pojawi się też w programie "Twoja twarz brzmi znajomo" w roli jurora. Czeka go wiele pracy we wrześniu. Jednak to nie działalność zawodowa skłoniła wokalistę do ostatniej aktywności w sieci i zamieszczenia bardzo ważnej informacji. Michał Wiśniewski odkrył, że ktoś w jego imieniu może wyłudzić dane osobowe fanów. 

Zobacz wideo Najmłodszy syn Michała Wiśniewskiego idzie w ślady ojca? To nagranie to hit

Klaudia Halejcio, Łukasz Żak Klaudia Halejcio wróciła do pracy. Aktorka pojawiła się na festiwalu Polsatu

Michał Wiśniewski padł ofiarą oszustów

Michał Wiśniewski postanowił przestrzec fanów przed oszustami, którzy podszywają się pod niego w sieci. Naciągacze okazali się dość przebiegli. Założyli konto na Instagramie, pisząc, że to oficjalny fanpage artysty. Zamieścili zdjęcia lidera "Ich Troje" ściągnięte z jego kanału, by uwiarygodnić konto. Założyli nawet stronę, używając imienia i nazwiska wokalisty. Zapewnili, że za pośrednictwem tego instagramowego konta można się Michałem Wiśniewskim skontaktować.

Wokalista "Ich Troje" zamieścił w swojej relacji zrzuty ekranu fałszywego konta naciągaczy z ogromnym czerwonym napisem "Uwaga oszust!"

W ostatnim czasie podobna sytuacja spotkała wielu celebrytów. Oszuści podszywali się pod takie znane osoby jak Marcin Prokop, Michał Koterski czy Martyna Wojciechowska. Organizowali, rzekomo w imieniu celebrytów, różnego rodzaju konkursy i w ten sposób wyłudzali dane osobowe fanów. Oczywiście każda tego typu sytuacja powinna być zgłoszona policji oraz administratorowi strony internetowej, na której pojawiło się fałszywe konto czy fanpage. 

Artur Barciś, Beata Barciś Historia miłości Artura Barcisia i jego żony. Oświadczyny były w nietypowym miejscu

Czy spotkaliście się z tego typu oszustwami? Nigdy nie udostępniajcie swoich danych osobowych w sieci.

Więcej o: