Pojawiła się iskierka nadziei, że Britney Spears uwolni się spod kurateli ojca. Nowy adwokat zaczął działać

Adwokat Britney Spears, Mathew Rosengart, złożył do sądu wniosek o wyłączenie Jamiego Spearsa z kurateli, którą sprawuje od 13 lat nad swoją córką.

W poniedziałek adwokat gwiazdy pop złożył do sądu wyższej instancji w Los Angeles wniosek o odwołanie ojca Britney Spears z kurateli, którą sprawuje nad nią już od 13 lat. Mathew Rosengart wyznaczył następcę i podkreślił, że wokalistka jest w stanie sama zdecydować, kto będzie kuratorem jej majątku.

Zobacz wideo O co dokładnie walczy Britney?

Adwokat Britney Spears złożył wniosek o pozbycie się jej ojca z kurateli. "Ma wystarczającą zdolność do wyboru"

W oficjalnym piśmie, które złożył Mathew Rosengart, pojawiło się stwierdzenie, że Britney Spears jest na tyle świadomą osobą, że ma prawo wybrać, kto będzie sprawował na nią kuratelę. Adwokat gwiazdy wykorzystał fakt, że ta mogła sama zdecydować, kto będzie ją reprezentował w sądzie.

Pani Spears bierze pod uwagę uznanie Trybunału na rozprawie 14 lipca 2021 roku. Skoro ma wystarczającą zdolność do wyboru własnego adwokata, ma również wystarczającą zdolność do dokonania tej nominacji - czytamy w piśmie.

Adwokat gwiazdy wyznaczył również osobę, która mogłaby zastąpić Jamiego Spearsa. Chodzi o dyplomowanego księgowego Jasona Rubina z firmy Certified Strategies Inc. w Woodland Hills w Kalifornii. Mathew Rosengart razem z wokalistką powołał się na problemy finansowe, do których doprowadził ojciec Britney w 1998 roku.

Na początku lipca sąd wyższej instancji w Los Angeles odrzucił wniosek złożony przez poprzedniego prawnika gwiazdy, Sama Inghama, o całkowite usunięcie jej ojca z funkcji sprawowania kontroli nad majątkiem córki. Teraz Rosengart chce to rozgrać w inny sposób. Adwokat wcześniej reprezentował m.in. Seana Penna czy Bena Afflecka.

Wiele światowych gwiazd wstawiło się za piosenkarką. W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne posty wsparcia, a wśród nich głosy takich osób jak Billie Eilish, Madonna i Justin Timberlake.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.