Matylda Damięcka stworzyła wymowną grafikę na temat szczepień. W komentarzach rozpętała się burza: Dziwna ta polska mentalność

Matylda Damięcka po raz kolejny odniosła się do bieżących spraw za pomocą ilustracji. Tym razem stworzyła rysunek, który uderza w antyszczepionkowców.

Matylda Damięcka regularnie wyraża swoje poglądy za pomocą grafik, które publikuje na Instagramie. Tym razem w typowym dla siebie stylu uderzyła w popularne argumenty używane przez antyszczepionkowców. Opublikowała wymowną ilustrację, która trafnie podsumowuje twierdzenia koronasceptyków. 

Zobacz wideo Co zachęciłoby Polaków do zaszczepienia się przeciw COVID-19?

Matylda Damięcka komentuje słowa antyszczepionkowców 

Matylda Damięcka na swoim profilu opublikowała grafię dryfującego psa, którą opatrzyła słowami:

Nie znamy długofalowych skutków szczepionek.

Te słowa są bardzo często używane przez osoby, które deklarują, że nie chcą przyjąć szczepionki. Za pomocą ilustracji artystka pokazała, jak osoby, które chcą się szczepić muszą "dryfować" wśród sloganów antyszczepionkowców. 

"Dryfowanie" - napisała zwięźle ilustratorka.

Jak wiadomo, koronawirusy są wśród nas od lat. Szczepionki stworzono dzięki nowoczesnej technologii, opartej o mRNA, czyli informacyjnym RNA (materiał genetyczny zawierający instrukcje dla komórki, jak zsyntetyzować dane białko). Ta technologia nie została "wymyślona" w styczniu 2020, w rzeczywistości była badana od lat.

Przeczytaj więcej: Dlaczego szczepionki mRNA są bezpieczne? Twoje DNA i układ odpornościowy niezagrożone

 

Pod grafiką pojawiła się masa komentarzy od osób, które są za szczepionkami przeciw COVID-19, które pozwolą pokonać pandemię, wrócić do normalności, czy ochronić życie i zdrowie wielu osób.

Powinni zabronić szczepień, albo ogłosić że szczepionki będą dostępne tylko dla znanych i bogatych, to wtedy wszyscy by chcieli się koniecznie zaszczepić.
Stety niestety będą to fale nieszczepów, jestem ciekaw, czy wpłynie to na rozumowanie ludzi, czy zabiorą upartość aż do grobu.
Dziwna ta polska mentalność.. Nie dadzą sobie wstrzyknąć szczepionki, bo nie wiedzą co w niej jest, a garściami jedzą suplementy, robią tatuaże w szemranych miejscach, palą i piją. Zero ruchu i sportu, złe odżywianie - czytamy.

Nie zabrakło również słów od osób, które nie mają zamiaru się szczepić. 

W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.

Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać.

Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?

Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.