Piotr Gąsowski wstrząśnięty zachowaniem Polaków. O Szpakowskim: Został ukamienowany. Wtórują mu inne gwiazdy

Decyzją Marka Szkolnikowskiego, dyrektora TVP Sport, Dariusz Szpakowski nie komentował finału Euro 2020. Do sytuacji postanowił odnieść się Piotr Gąsowski i opublikował na Instagramie emocjonalny wpis.

Dariusz Szpakowski to słynny komentator sportowy. To właśnie jego głos mieli usłyszeć widzowie podczas niedzielnego finału Euro 2020. Jednak Marek Szkolnikowski ogłosił, że komentatorami będą Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn. Decyzja dyrektora TVP Sport wywołała wiele kontrowersji, była pokłosiem krytyki i hejtu komentatora przez widzów. Odsunięcie Szpakowskiego od komentowanie finału Euro spotkała się z oburzeniem i niezrozumieniem wielu osób. Jedną z nich jest Piotr Gąsowski.

Zobacz wideo

Piotr Gąsowski skomentował sytuację Dariusza Szpakowskiego

Piotr Gąsowski zamieścił na Instagramie emocjonalny wpis, w którym nie przebierał w słowach. Aktor odniósł się do fali hejtu, jaka spłynęła na Szpakowskiego. W wypowiedzi wylał żal wobec społeczeństwa polskiego za tak okropne zachowanie.

Jesteśmy krajem ludzi, którzy przyznają sobie prawo do bycia wrażliwymi, wartościowymi, często niedocenianymi, zapomnianymi w świecie! A co my, sami robimy aby kultywować nasze, własne autorytety?! Jesteśmy okrutni i radykalni w ocenianiu innych, jak i również w ocenianiu samych siebie…Ostatni przypadek? Pan Redaktor Dariusz Szpakowski. Legenda polskiego komentatorstwa sportowego, jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w Polsce. Człowiek, który z wielkim szacunkiem wyrażał się o kolegach, o swoich mistrzach. Ten wspaniały człowiek - legenda, został dosłownie ukamienowany w sieci, przez ludzi, którym jego głos towarzyszył od lat... - zaczął zbulwersowany.
Na własną prośbę, bez niczyjej ingerencji grzebiemy kolejną legendę (mowię "my", bo jestem obywatelem tego kraju), odsądzając ją od czci i wiary! Powodujemy, że w dłuższej perspektywie, pozbawiamy się szacunku do samych siebie! Podłe to jest i delikatnie rzecz ujmując, nieszlachetne! A nazywając rzecz po imieniu... to jest czystej wody "ku****wo"! Nie zgadzam się z tym całym sercem i duszą! Zepsuliśmy Darkowi możliwość godnego uwieńczenia kariery, na które, z całą pewnością zasłużył! A ci, którzy się do tego przyczynili, niech mają wyrzuty sumienia, gdyż też na nie zasłużyli! Dziękuję tym wszystkim, którzy stanęli w obronie pana redaktora, a tym, którzy z taką łatwością "spalili go na stosie", nie życzę aby coś takiego ich w życiu spotkało, gdyż jest to ból nie do wytrzymania! A prywatnie mówiąc... Szpaku, kochamy cię, wielbimy cię i bardzo, ale to bardzo cię szanujemy i dziękujemy za wszystko, co zrobiłeś!
 

Pod wpisem Gąsowskiego pojawiły się komentarze innych gwiazd, które również zadeklarowały swoje wsparcie wobec Dariusza.

Nie jestem fanem sportu, co po mnie widać. Natomiast zdecydowanie jestem nim w stosunku do Pana Dariusza! - napisał Czadoman.
Dziękuję, panie Darku. - dodała Magdalena Steczkowska.

Jak podaje kanał Kartomania w serwisie YouTube, Dariusza Spakowskiego prawdopodobnie nie usłyszymy też w najnowszej odsłonie gry FIFA 22.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.