Andrea Bocelli zaśpiewa na ceremonii otwarcia Euro 2020. "Okazja do przesłania nadziei"

Muzycznym gościem specjalnym podczas ceremonii otwarcia Euro 2020 będzie włoski śpiewak Andrea Bocelli. Artysta potwierdził swój udział za pośrednictwem Instagrama.

Euro 2020 rozpocznie się uroczystą ceremonią otwarcia. Muzycznym gościem specjalnym będzie Andrea Bocelli - jeden z najsłynniejszych włoskich śpiewaków na świecie.

Zobacz wideo Którzy artyści uniknęli cenzury, a którzy spotkali się z jej nadgorliwością?

Violetta VillasVioletta Villas pierwszą celebrytką PRL-u. "Jest cycowo? Jest? No jest!"

Andrea Bocelli zaśpiewa na ceremonii otwarcia Euro 2020

Po odwołanych zeszłorocznych mistrzostwach, fani sportu doczekają się oglądania piłkarskich zmagań swoich ulubionych klubów już w piątek, 11 czerwca. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Rzymie. Jeszcze przed jego rozpoczęciem, na stadionie odbędzie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. To właśnie podczas niej główną gwiazdą będzie włoski śpiewak Andrea Bocelli. Artysta nie ukrywa swojej ekscytacji, o czym poinformował za pośrednictwem Instagrama

To dla mnie wielka przyjemność i wyróżnienie, że będę mógł zaoferować swój głos podczas ceremonii otwarcia Euro 2020, w światłach Stadionu Olimpijskiego w Rzymie. To także niezwykle cenna okazja, aby przesłać trochę nadziei i optymizmu. "Vincero" ("Wygram") zaśpiewane wysokim rejestrem i idealnie wykonane przez 24 zaangażowanych reprezentacji narodowych, również posłuży wszystkim na świecie jako zachęta do przezwyciężania trudności w naszych rozgrywkach dnia codziennego. 
 

Bocelli jest dziś jednym z najsławniejszych śpiewaków na świecie. Płyty artysty sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 75 mln egzemplarzy. W jego repertuarze nie brakuje również przebojów, takich jak "Con te partirò", który doczekał się nawet anglojęzycznej wersji, "Time to Say Goodbye", nagranej w duecie z Sarą Brightman.

 

Będziecie oglądać ceremonię otwarcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej?

Agustin Egurrola, Małgorzata RozenekEgurrola pokazał zdjęcie z planu "You Can Dance"

ZOBACZ TEŻ: Danuta Holecka ma ukryty talent. Z Andreą Bocellim rozmawiała po włosku. Porównała go do... Boga. Jest nagranie

Więcej o: