Monika Zamachowska zamyka kolejny rozdział. Jej syn zdaje maturę: Asperger nie ma nad nim władzy

Tomasz Malcolm, syn Moniki Zamachowskiej, od urodzenia ma zespół Aspergera. 20-latek zdaje w tym roku maturę, co wiele znaczy dla dziennikarki. Monika poruszyła ten temat na Instagramie.

Monika Zamachowska trzyma kciuki za swojego syna Tomasza, który w tym roku przystępuje do egzaminu dojrzałości. Dziennikarka mocno przeżywa to wydarzenie, tym bardziej, że 20-latek ma zespół Aspergera (spektrum autyzmu). Zamachowska jest szalenie dumna, ale nie ukrywa, że właśnie kończy się pewien rozdział w jej życiu. 

Zobacz wideo Monika Zamachowska o zabiegach medycyny estetycznej: "Korzystam z wszystkich możliwości"

Monika Zamachowska dumna z syna. Tomasz zdaje maturę

Monika Zamachowska jest szczęśliwą matką dwójki dzieci. Jej syn Tomasz ma już 20 lat i w tym roku zdaje jeden z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. Młody mężczyzna od dziecka zmaga się z zespołem Aspergera - Monika i ojciec Tomasza długo nie wiedzieli, co tak naprawdę dzieje się ich synowi. Dziennikarka wyznawała w jednym z wywiadów, że jako małe dziecko sztywniał i tracił kontakt z rodzicami. Lekarze postawili diagnozę, kiedy Tomasz miał cztery lata. Teraz jest już dorosłym mężczyzną i zdaje maturę, czym Monika Zamachowska pochwaliła się na Instagramie.

Taki piękny poranek. Nie mogę spać. Dzisiaj, wraz z maturą mojego syna, kończy się pewien etap w moim życiu. To było 20 lat miłości, walki, szczęścia i pracy. Jestem z Tomka bardzo dumna, z tego, co osiągnął i z tego, jak sobie radzi. Sam fakt, że przystępuje do matury, jest dla mnie dowodem na to, że jego Asperger nie ma nad nami władzy - wyznała Monika Zamachowska.

Dziennikarka nie ukrywa, że jej "misja wychowawcza" zbliża się do końca i jest gotowa, aby oboje otworzyli nowy rozdział w życiu.

Od teraz mój syn będzie podejmował własne decyzje, choć zawsze będę go wspierać w 100 proc. Nie zmienia to faktu, że moja misja wychowawcza jest tutaj bliska końca. Jestem gotowa na nowe w moim życiu i wiem, że Tomek też. Kocham Cię, synku.
 

Zespół Aspergera jest łagodniejszą formą autyzmu dziecięcego, zaburzeniem rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Ostatnio na temat autyzmu otworzyła się popularna influencerka Agnieszka Niedziałek:

Pytacie o symptomy autyzmu. Problematyczne jest ich wypisanie, bo całe moje życie to jeden wielki symptom - stwierdziła.

Wymowną grafiką odniosła się też do pytań internautów o związki autystów. Wynika z niej, że osoby cierpiące na ASD mają problem z dopuszczeniem ukochanych osób do swojego życia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.