Pogrzeb księcia Filipa będzie można obejrzeć też w Polsce. Kiedy i gdzie oglądać transmisję?

Znamy już szczegóły transmisji pogrzebu księcia Filipa. Ceremonię będzie można oglądać w internecie.

Już 17 kwietnia odbędzie się uroczyste pożegnanie księcia Filipa. Wiemy, że podczas wydarzenia zabraknie Meghan Markle, która - według oficjalnego komunikatu - miała obawiać się długiej podróży samolotem w zaawansowanej ciąży. Podobnie jak była księżna, również i my będziemy mogli obejrzeć transmisję z pogrzebu w mediach. Przygotowaliśmy dla was garść informacji o tym, gdzie i kiedy możecie oglądać ceremonię.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

książę Harry, książę WilliamHarry chce pogodzić się z księciem Williamem i pozostałymi członkami rodziny

Pogrzeb księcia Filipa. Kiedy i gdzie oglądać? Będzie transmisja w internecie

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się sobotę 17 kwietnia o godzinie 14.30 brytyjskiego czasu (czyli 15.30 dla widzów znajdujących się w Polsce). Choć uroczystości pogrzebowe - ze względu na pandemię COVID-19 - będą miały kameralny charakter (w wydarzeniu weźmie udział zaledwie 30 osób), to rodzina królewska pomyślała także o reszcie świata, która chciałaby współuczestniczyć w ostatnim pożegnaniu księcia Edynburga. Transmisja wydarzenia odbędzie się na oficjalnym kanale YouTube rodziny królewskiej

Przypominamy, że zgodnie z wolą i poglądami męża królowej Elżbiety II, książę będzie mieć dosyć nietypowy pochówek. Książę Filip ma spocząć w ekologicznej, w stu procentach biodegradowalnej trumnie z wełny. Wiemy, że rodzina królewska miała za nią zapłacić blisko 900 funtów (około 4700 zł), a stworzyła ją ta sama firma, która szyła weselne mundury dla księcia Williama i Harry'ego, czyli AW Hainsworth.

królowa Elżbieta II, książę William książę HarryKsiążę Harry i książę William nie staną obok siebie na pogrzebie księcia Filipa

Książę Filip zmarł 9 kwietnia w wieku 99 lat. Zagraniczne media podawały, że członek rodziny królewskiej odszedł w spokoju na zamku Windsor. Jego stan zdrowia pogorszył się w połowie lutego, kiedy z powodu infekcji trafił do szpitala.

Więcej o: