Najpierw chciał oszukać Annę Lewandowską i Larę Gessler, teraz Dominikę Gwit. Aktorka mogła stracić wszystkie pieniądze

Dominika Gwit prawie padła ofiarą oszustów, którzy chcieli pozbawić ją pieniędzy zgromadzonych na rachunku bankowym. W porę jednak zareagowała.

Dominika Gwit we wrześniu informowała, że padła ofiarą oszustów, którzy wykorzystali jej wizerunek do promocji środków odchudzających. Teraz przypomniała o podobnej sytuacji - tym razem odebrała telefon od osoby podającej się za policjanta.

Marta Manowska, Dominika GwitGwiazdy na Wagarach "U Fryzjerów". Manowska cała w czerni, a Gwit poczuła wiosnę

Dominika Gwit niemal padła ofiarą oszustów

Dominika Gwit opowiadała o próbie oszustwa równo miesiąc temu na swoim koncie na Instagramie.  Zadzwonił do niej mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP i poinformował, że jej konto bankowe padło ofiarą hakerów. Przejęta aktorka na początku chciała współpracować z "policjantem", jednak szybko zorientowała się, że coś jest nie tak. 

Pan zaczął zadawać dziwne pytania: Czy ma pani konto w banku?, Ile ma pani pieniędzy? Oni chcieli, żeby nikogo przy mnie nie było, żeby się odsunąć, żeby nikt nie mógł mi zwrócić uwagi. Powiedziałam, że chce się rozłączyć, a on się bardzo zdenerwował - zdradziła w rozmowie z Pomponikiem.

Aktorka przyznała, że dosyć szybko w głowie zapaliła jej się czerwona lampka. Jeszcze w czasie rozmowy "policjant" kazał jej zadzwonić na numer *112, by tam mogła "zweryfikować" jego personalia. Prawidłowy numer alarmowy to 112, bez żadnych innych znaków.

Nie podawajmy żadnych informacji, a najlepiej dzwońmy od razu  na 112. Nie żadne *112 albo #112, po prostu na 112, to jest numer alarmowy, tam trzeba zgłaszać wszystkie takie sytuacje - apelowała aktorka.

Podobne telefony otrzymały między innymi: Anna Lewandowska, Agnieszka Hyży czy Lara Gessler. Celebrytki na szczęście nie uległy podejrzanym namowom. Ofiarą złodziei padły natomiast cztery inne kobiety, wszystkie są aktorkami i łącznie straciły niemal milion złotych. Ich sprawy trafiły do jednostek warszawskich prokuratur.

Dominika GwitDominika Gwit wspomina ślub. Pokazała niepublikowane zdjęcie

Oszustwo na policjanta. Co robić?

Oszustwo na policjanta to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod wyłudzenia pieniędzy. Gdy pytania rozmówcy wzbudzą w nas niepokój, należy natychmiast zakończyć rozmowę telefoniczną. Policjanci nie proszą, by zadzwonić na numer alarmowy i potwierdzić ich policyjną tożsamość albo podać im hasła czy loginy do bankowości elektronicznej. Po otrzymaniu takiego połączenia należy wybrać numer 112 i powiadomić o całym zajściu.

Zobacz też: Dominika Gwit opowiedziała o odchudzaniu i problemach ze zdrowiem. ''Nie robię żadnych prób! Choruję, biorę leki''

Zobacz wideo Dominika Gwit robi szpagat
Więcej o: