Matthew McConaughey chce rozpocząć karierę w polityce. "Poważnie rozważa" kandydowanie na stanowisko gubernatora Teksasu

Aktor znany z filmu "Wilk z Wall Street" czy "Interstellar" rok przed wyborami stanowymi poinformował, że planuje kandydować na stanowisko gubernatora Teksasu. "To wspaniała rzecz i zaszczyt. Warto to rozważyć".

Matthew McConaughey skończył 51 lat i najwidoczniej znudził się już karierą filmową. Aktor występujący w "Witaj w klubie", "Interstellar" czy "Dżentelmenach" w kilku wywiadach zdradził, że planuje zająć się polityką i kandydować na stanowisko gubernatora Teksasu w 2022 roku. 

Matthew McConaughey o diecie do filmu 'Witaj w klubie'Matthew McConaughey w "Witaj w klubie" ważył tylko 61 kilogramów. Aktor schudł do roli

Matthew McConaughey "poważnie rozważa" rozpoczęcie kariery w polityce i kandydowanie na stanowisko gubernatora Teksasu

Pierwsze spekulacje na temat startu w wyborach stanowych i objęcia stanowiska gubernatora Teksasu przez Matthew McConaugheya pojawiły się już w listopadzie ubiegłego roku. Aktor wypomniał wtedy, że postaci takie jak Donald Trump przebijają się jedynie dzięki pieniądzom i sławie, a osoby jak Arnold Schwarzenegger popularność przekształcają w udane kampanie polityczne. Gwiazdor "Dżentelmentów" w listopadowej rozmowie w radio z Hugh Hewittem wspomniał, że nie wyklucza udziału w wyborach. Jak widać, poruszany w zeszłym roku temat nadal jest aktualny, a McCounaghey w piątkowym w wywiadzie dla portalu "Today" po raz kolejny powrócił do kwestii objęcia stanowiska gubernatora Teksasu. Wyznał, że na poważnie interesuje go kandydowanie na to stanowisko w nadchodzącym roku.

To wspaniała rzecz i zaszczyt. Warto to rozważyć - mówił.

W środę z kolei wziął udział w podcaście "Crime Stoppers of Houston", w którym wyznał, że urodził się w miasteczku Uvalde, a Teksas jest jego rodzinnym stanem. Dlatego kandydowanie jest dla niego tak ważne.

Poważnie to rozważam - mówił.

Internauci wspominają historię Arnolda Schwarzeneggera i twierdzą, że Matthew McConaughey mógłby mieć naprawdę spore szanse. W końcu Schwarzenegger wygrał wybory i został ponownie wybrany na drugą kadencję, a przy tym stał się ulubieńcem mieszkańców Kalifornii. 

Bradley Cooper, Vince Vaughn"Seks w wielkim mieście". W serialu przewinął się nawet Bradley Cooper

Zobacz wideo "The Gentleman". Matthew McConaughey, Hugh Grant i Colin Farrell w nowym filmie Guy'a Ritchiego
Więcej o: