Jill Biden zainspirowała się suknią ślubną Meghan Markle. Można było to dostrzec na inauguracji. Ten element łączył obie stylizacje

Jill Biden podczas środowej inauguracji w Białym Domu miała na sobie suknię z wyhaftowanymi kwiatami. Kreacja miała być inspirowana ślubnym welonem Meghan Markle.

Na środowym zaprzysiężeniu Joe Bidena na 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych pojawiło się mnóstwo gwiazd. Szyku zadała między innymi Lady Gaga, która zaśpiewała hymn USA, a Jennifer Lopez pojawiła się w białym kombinezonie i płaszczu. Wrażenie zrobiły także stylizacje Michelle Obamy i Kamali Harris, które nieprzypadkowo pojawiły się w fioletowych strojach. 

Suknia pierwszej damy z inauguracji Joe Bidena była inspirowana welonem Meghan Markle?

Podczas uroczystości zaprzysiężenia prezydenta w Białym Domu, jego żona, pierwsza dama Jill Biden, miała na sobie prostą białą suknię z transparentną górą, na której wyhaftowane zostały kwiaty ze wszystkich stanów USA. Miały one symbolizować jedność Stanów Zjednoczonych. Do jasnej sukni dobrała płaszcz od Gabriela Hearsta w kolorze kości słoniowej i rękawiczki.

Joe Biden i Jill BidenJoe Biden i Jill Biden ONS/Avalon

Zagraniczne media uważają, że Jill Biden przy wyborze stylizacji inspirowała się ślubnym strojem Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego w dniu ślubu miała na sobie welon, na którym wyhaftowano kwiaty symbolizujące każdy z 53 krajów Wspólnoty Narodów. Ozdoba miała także przypominać o dawnej roli księżnej w rodzinie królewskiej - była przedstawicielką królowej:

Rozumiemy, jaką rolę odgrywamy i jaką pracę będziemy wykonywać w krajach Wspólnoty Narodów - powiedziała Meghan Markle o symbolice swojego welonu w filmie dokumentalnym wydanym po ślubie.
Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Książę Harry i Meghan MarkleKsiążę Harry i Meghan Markle ONS/Andrew Matthews

Nie wiadomo, czy Jill Biden kiedykolwiek spotkała Meghan Markle, jednak historia przyjaźni jej męża z księciem Harrym wielokrotnie była opisywana w prasie. Jill Biden pierwszy raz została sfotografowana z Harrym w 2012 roku, podczas przyjęcia dla żołnierzy w ambasadzie brytyjskiej w Waszyngtonie. Joe Biden pojawiał się na turnieju Invictus Games, który syn księżnej Diany i księcia Karola założył w 2014 roku.

Zobaczcie suknie Jill Biden z wieczoru inauguracyjnego. Rzeczywiście widać inspirację ślubną stylizacją Meghan Markle?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.