Ashley otwarcie krytykowała Melanię Trump, a Hunter ma problemy z prawem. Co wiemy o dzieciach Joe Bidena?

Joe Biden w środę zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jego córka Ashley zdradziła, że boi się o życie ojca po ataku na Kapitol. Skrytykowała też Melanię Trump, gdy ta nie zaprosiła jej matki Jill do Białego Domu. Co wiemy o dzieciach nowego prezydenta?

Joe Biden w środę zostanie oficjalnie zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Obecnie ma na swoim koncie pasmo sukcesów, jednak w latach 70. jego życie w jednej chwili rozpadło się na kawałki. To właśnie wtedy doszło do wypadku samochodowego, na wskutek którego odeszła jego żona i córka. To jednak nie jedyna strata w życiu Bidena - w 2015 roku najstarszy syn prezydenta zmarł na raka mózgu. Joe Biden ma jednak jeszcze dwójkę dzieci - córkę Ashley i syna Huntera.

Czym zajmują się dzieci Joe Bidena?

46. prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w sumie był ojcem czwórki dzieci. Jego pierworodna córka, Naomi Christina Biden, zmarła w 1972 roku w tym samym wypadku samochodowym, co jej matka. Wiele lat później polityk musiał zmierzyć się ze śmiercią kolejnego dziecka - najstarszego syna Josepha Robinette’a znanego pod pseudonimem "Beau”. Odszedł w 30 maja 2015 r. w wieku 46 lat z powodu glejaka. Pięć lat wcześniej trafił do szpitala, nie mając pojęcia, że w jego głowie rośnie guz. Skarżył się wówczas na ból głowy, drętwienie i paraliż. Przeszedł operację, radioterapię oraz chemioterapię, dzięki którym jego stan się ustabilizował. Niestety, dwa lata później, 20 maja 2015 roku nastąpił nawrót choroby i już po 10 dniach najstarszy syn Joe Bidena zmarł. Mężczyzna zajmował się polityką jak ojciec - służył jako prokurator generalny w Delaware i był majorem w Gwardii Narodowej Armii Delaware. W 2002 roku Beau Biden wziął ślub z Hallie Biden, z którą miał dwójkę dzieci: Natalie i Roberta.

Joe Biden z pierwszą żoną i synamiJoe Biden w wypadku stracił żonę i córkę, jego syn umarł na raka mózgu

Beau Biden, syn wiceprezydenta USA Joe BidenaBeau Biden, syn wiceprezydenta USA Joe Bidena MIKE SEGAR / REUTER

Biden ma jeszcze jednego syna z związku z pierwszą żoną. 50-letni Robert Hunter Biden z zawodu jest adwokatem i doradcą inwestycyjnym. Syn prezydenta na swoim koncie ma wiele skandali, w tym romans ze striptizerką, podejrzane interesy z Ukraińcami, Rosjanami czy Chińczykami. W grudniu doszły do tego kwestie problemów z podatkami. Prywatnie jest ojcem czwórki dzieci - troje z nich pochodzi z pierwszego małżeństwa, z kolei jedno jest wynikiem wcześniej wspomnianego pozamałżeńskiego romansu. Hunter nie ma jednak z tym jednym dzieckiem kontaktu - nie wiadomo więc, jak wygląda ani jak żyje jeden z potomków polityka.

Trump, ObamaJill Biden szykuje kreację na zaprzysiężenie? Zobaczcie, jak prezentowały się inne pierwsze damy

Hunter Biden, syn byłego wiceprezydenta Joe BidenaHunter Biden, syn byłego wiceprezydenta Joe Bidena Center for Strategic & International Studies/Wikimedia Commons

Zupełnie inaczej sprawa ma się z przedsiębiorczą córką Joego i Jill Biden. Ashley jest jedynym dzieckiem pary. Od najmłodszych lat angażuje się w pomoc słabszym i potrzebującym - już w szkole podstawowej zainteresowała się ochroną zwierząt. Przez 15 lat działała w Departamencie Usług dla Dzieci, Młodzieży i Ich Rodzin w Delaware - zajmowała się resocjalizacją więźniów i przeciwstawiała karze śmierci, pracowała także z młodocianymi przestępcami. Podobnie jak Ivanka Trump, Ashley stworzyła markę odzieżową. Jej kolekcja Livelihood miała swoją premierę w 2017 r. podczas New York Fashion Week, a dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne. Młoda Amerykanka twardo stąpa po ziemi i nie boi się jasno wyrażać swojego zdania. Udowodniła to też ostatnio - powiedziała w mediach, że obawia się o życie swojego ojca po ataku na Kapitol i skrytykowała Melanie Trump, która przed zaprzysiężeniem nie zaprosiła jej matki do Białego Domu.

Ashley Biden, Joe Biden i Jill Biden podczas wizyty w National Orchid Garden w Singapurze w lipcu 2013 r.Ashley Biden, Joe Biden i Jill Biden podczas wizyty w National Orchid Garden w Singapurze w lipcu 2013 r. MOHD FYROL / East News

Zobacz też: Kamala Harris na okładce magazynu "Vogue". "Myślałam o moich małych siostrzenicach, które będą znały tylko jeden świat"

Zobacz wideo LeDuff do Polaków: "Nie róbcie u siebie tego, co widzieliście u nas na Kapitolu"
Więcej o: