Tomasz Kammel żartował ze szczepionki na COVID-19. Teraz się tłumaczy i zapewnia: Tak, chcę się zaszczepić

Jeden z postów Tomasza Kammela na Instagramie dotyczący szczepień przeciwko COVID-19 wywołał niemałą burzę.

Szczepionka przeciwko COVID-19 budzi skrajne emocje na całym świecie. Naukowcy oraz rządzący apelują do ludzi, aby ci dla własnego bezpieczeństwa się zaszczepili, jednak nie brakuje również przeciwników, którzy nie wierzą w skuteczność. Już wiele osób publicznych wyraziło swoją opinię co do zalecanych szczepionek. Teraz do tego grona dołączył Tomasz Kammel, a to za sprawą postu na Instagramie.

Radek Brzózka, Edyta GórniakDziennikarz kpi z Edyty Górniak w "Pytaniu na śniadanie". Po chwili pojawiła się tam ona

Tomasz Kammel żartował ze szczepionki na COVID-19

Kilka dni temu na Instagramie Tomasza Kammela pojawił się mem dotyczący szczepionki.

Wszyscy, którzy zostali zaszczepieni w 1796 r. na ospę, nie żyją. Pomyśl, zanim się zaszczepisz - mogliśmy wówczas wyczytać z grafiki.
 

Większość internautów zrozumiała ironię prezentera TVP, jednak znalazło się i wielu takich, którzy zarzucili Kammelowi, że w ten sposób dołączył do grona koronasceptyków. Dziennikarz nie czekał długo i szybko się wytłumaczył. Przy okazji przyznał, że sam planuje się zaszczepić.

W związku z ogromnym zainteresowaniem moim ostatnim postem już wprost i bez żartów informuję: TAK, CHCĘ SIĘ ZASZCZEPIĆ PRZECIW #covid19 Dlaczego! W trosce o bliskich, szczególnie rodziców, dla zdrowia, ponieważ wierzę w potęgę nauki, ponieważ nie wierzę w globalny spisek i od lat wiodę szczęśliwe życie - tłumaczył na Instagramie Kammel.

Tomasz Kammel pokazał zdjęcie z młodości. Ale fryzura!Tomasz Kammel pochwalił się zdjęciem z młodości. Ale miał fryzurę!

Dziennikarz zapewnił również, że jego decyzja jest w pełni przemyślana.

Jednocześnie oświadczam, że moja decyzja wynika z przemyśleń + logiki i jest tylko moja. Zaszczepienie się uważam za przejaw zdrowego rozsądku i wyraz troski o innych. Ps. A Ty? Zaszczepisz się? Jeśli podzielasz moją opinię, proszę w komentarzach zostaw.Za najciekawsze uzasadnienia chętnie podziękuję osobistym wpisem - podsumował.
 

Tomasz Kammel nie jest jedyną gwiazdą, która zapowiada, że chętnie się zaszczepi. Swoje pozytywne zdanie na temat szczepionek wyrazili już m.in. Tom Hanks, czy Cezary Żak. 

Zobacz wideo Pierwsze osoby w Polsce zostały zaszczepione przeciwko koronawirusowi
Więcej o: