Produkcja "The Voice of Poland" kazała zdjąć Urszuli Dudziak symbol Strajku Kobiet: To nie spodobało się władzom stacji [PLOTEK EXCLUSIVE]

Urszula Dudziak podczas finałowego odcinka "The Voice of Poland" miała przyczepiony do paska symbol Strajku Kobiet. Jak udało się ustalić Plotkowi, produkcja kazała jej zdjąć złotą błyskawicę.

W sobotę odbył się finał 11. edycji programu "The Voice of Poland", który zwyciężył Krystian Ochman z drużyny Michała Szpaka. Podczas ostatniego odcinka głos zabrał także prezes TVP, Jacek Kurski, który w przemowie nawiązał do choroby produkującego program Rinke Rooyensa. Okazuje się, że kontrowersję wzbudziła stylizacja Urszuli Dudziak, jednej z jurorek wokalnego show. Wokalistka przyczepiła do białego kostiumu złotą błyskawicę - symbol Strajku Kobiet.

Złoty element na pasku Urszuli Dudziak był widoczny tylko w trakcie programu na żywo. Piosenkarka zdjęła go do oficjalnej sesji zdjęciowej. Jak udało się ustalić Plotkowi, symbol Strajku Kobiet i manifest wokalistki nie spodobał się władzom TVP:

Błyskawica - symbol Strajku Kobiet - w stylizacji Urszuli Dudziak nie znalazła się przypadkowo. To był celowy zabieg i manifest poglądów, zaplanowany od początku do końca. To jednak nie spodobało się władzom stacji. Chwilę po występie została zawołana przez osobę z produkcji i poproszona o usunięcie "ozdoby" z paska – powiedziała w rozmowie z Plotkiem osoba z produkcji „The Voice of Poland”.
Zobacz wideo Co robi Michał Szpak po powrocie z nagrań „The Voice of Poland”?

Przypomnijmy, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał lawinę protestów. Kobiety wyszły na ulice polskich miast walczyć o swoje prawa, także te związane z możliwością dokonania aborcji w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu. Strajk Kobiet wsparło mnóstwo gwiazd, w tym także niektóre związane z TVP, między innymi Marcelina Zawadzka. Dziennikarka TVP 3 Poznań, Żaneta Rosińska, zrezygnowała z pracy w Telewizji Publicznej. Powodem złożenia wypowiedzenia był najprawdopodobniej stosunek TVP do Strajku Kobiet, o czym świadczy zamieszczona przez Rosińską błyskawica przy jej wpisie w mediach społecznościowych.

Spodziewaliście się, że TVP może tak ostro zareagować na element garderoby?

Więcej o:
Copyright © Agora SA