Kayah świętuje 102. rocznicę przyznania kobietom praw do głosowania. Nawiązała do obecnej sytuacji Polek. "My też mówimy dosyć!"

Kayah na Instagramie zamieściła obszerny wpis na temat praw kobiet. Piosenkarka zrobiła to z okazji ważnej rocznicy.

Sytuacja polskich kobiet od tygodni jest jednym z najgorętszych tematów. Szalę goryczy przelało pod orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące prawa do aborcji. Setki tysięcy Polek i Polaków wyszło na ulice większych i mniejszych miast, aby wyrazić swoje niezadowolenie wobec obecnej władzy. Wśród protestujących znalazło się wiele gwiazd w tym także Kayah, która jest wyjątkowo aktywna, jeśli chodzi o sprawy społeczne. Tym razem piosenkarka również zdecydowała się zabrać głos, a to za sprawą ważnej rocznicy.

Kayah w mocnym wpisie o prawach kobiet

Dokładnie 102 lata temu kobiety w Polsce dostały prawa wyborcze. Kayah zdecydowała się o tym przypomnieć swoim obserwatorom na Instagramie. Piosenkarka zamieściła mocny wpis, w którym apeluje do kobiet, aby te nadal walczyły o swoje prawa i przede wszystkim nigdy się nie poddawały. 

28 listopada 1918 roku, dekretem Naczelnika Państwa – Józefa Piłsudskiego – prawa wyborcze kobiet zostały potwierdzone. Wychodziły to nasze prababki, które miały DOŚĆ! Teraz my, 102 lata później musimy chodzić i bronić naszych praw, które stopniowo, krok po kroku, chce nam się odbierać. My też mówimy dosyć! Dla siebie, dla naszych sióstr, córek, wnuczek i prawnuczek… I dla naszych prababek, które swą odwagą pokazały nam drogę- czytamy we wpisie.

Przy okazji piosenkarka zachęciła swoje obserwatorki do uczestniczenia w nadchodzących protestach.

Dziś odbędzie się bardzo wiele wydarzeń, w bardzo wielu miejscach w Polsce, upamiętniających tę chwilę i udowadniających, że #nigdyniebędzieszszłasama. Wszystkie znajdziecie na profilach #strajkkobiet- czytamy w poście piosenkarki.
 

W zupełności się z nią zgadzamy.

ZOBACZ TEŻ: Kayah wspiera Sebastiana Karpiela-Bułeckę po śmierci macochy. Na pogrzebie go przytuliła i szepnęła coś do ucha

Zobacz wideo Czy Viki Gabor mówi do Kayah "ciociu"? [Koło Plotka]
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.