Beata Szydło zajmuje się polityką, ale jej wykształcenie jest zupełnie inne. Skończyła nietypowy kierunek studiów

Beata Szydło jako trzecia kobieta, po Hannie Suchockiej i Ewie Kopacz, pełniła funkcję premiera Polski. Jakim wykształceniem może pochwalić się obecna europosłanka? Okazuje się, że Szydło ukończyła kilka kierunków studiów.

Beata Szydło jest jedną z trzech kobiet, które pełniły funkcję premiera RP. W czerwcu 2015 roku Jarosław Kaczyński poinformował o wyznaczeniu jej jako ewentualnej kandydatki PiS na premiera, a w listopadzie jej kandydatura została oficjalnie potwierdzona. Beata Szydło została desygnowana na urząd prezesa Rady Ministrów 13 listopada 2015 roku. To za jej kadencji wprowadzono comiesięczne świadczenie wychowawcze "500 plus” oraz wybuchł kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego. W 2017 roku Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnienia funkcji, a prezydent przyjął dymisję jej gabinetu.

Wykształcenie Beaty Szydło. Była premier skończyła kilka kierunków

Obecnie była premier spełnia się jako europosłanka. Niewielu jednak wie, jakim wykształceniem może pochwalić się była polska premier. Okazuje się, że Beata Szydło skończyła studia etnograficzne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na początku swojej zawodowej kariery pracowała w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, a także była dyrektorką ośrodka kultury w Brzeszczach. Była premier może pochwalić się także dodatkowymi kwalifikacjami. Ukończyła podyplomowe studia dla menadżerów kultury w SGH w Warszawie, a w 2001 roku skończyła zarządzanie samorządem terytorialnym w Unii Europejskiej na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Zobacz wideo Beata Szydło. Kobieta, która rozsławiła broszki

Szydło swoją polityczną karierę rozpoczęła od objęcia stanowiska burmistrza Brzeszcz, które piastowała od 1998 do 2005 roku, czyli do momentu zgłoszenia akcesu do Platformy Obywatelskiej. Szydło ostatecznie zasiliła szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Przypomnijmy. Beata Szydło z domu Kusińska w 1987 roku wyszła za mąż za Edwarda Szydło, z którym doczekała się dwóch synów, Tymoteusza i Błażeja.

Spodziewaliście się, że była premier ma tak rozległe naukowe zainteresowania?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.