Jacek Borusiński kiedyś był największą gwiazdą kabaretu. Dziś... nawraca ludzi

Lubiany, zabawny i z ogromną charyzmą. Tak właśnie pamięta się Jacka Borusińskiego, którego dziś już nie zobaczymy na ekranie. Czym teraz zajmuje się aktor, znany m.in. z "To nie tak, jak myślisz, kotku".

Jacek Borusiński kiedyś był bardzo znanym i lubianym aktorem. Sam założył jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce - Mumio. Byliśmy świadkami rozwoju jego kariery, która przez lata nabierała tempa. Jednak będąc u szczytu postanowił wszystko zakończyć. Zrezygnował z dalszej kariery i zniknął z mediów. Czym teraz się zajmuje? Borusiński... nawraca ludzi.

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Czym teraz zajmuje się Jacek Borusiński?

Jacek Borusiński urodził i wychowywał się w Katowicach. Od najmłodszych lat interesował się grą aktorską, uwielbiał przebieranki i wcielanie się w różne postacie. Nie lubił za to szkoły i lekcji. Był też niezłym rozrabiaką, o czym sam opowiadał.

Zrzucałem pas kowbojski i przekonywałem koleżankę, że nie musi uciekać, bo jestem bez broni. No i zabierałem się do całowania – wspomina Jacek Borusiński.

Wielokrotnie próbował dostać się do szkoły aktorskiej, jednak na egzaminach usłyszał, że z powodu wyglądu i figury się nie nadaje. Mimo to nie poddał się i postanowił założyć własny teatr. Stworzył go razem z przyjaciółmi, a jeden z ich spektakli nosił nazwę Kabaret Mumio. To właśnie tak narodził się pomysł na kabaret.

Jacek BorusińskiJacek Borusiński eastnews

Jego życie drastycznie się zmieniło, gdy zdecydował się zagrać w reklamie jednej z popularnych sieci komórkowych. Wtedy ludzie zaczęli go wszędzie rozpoznawać, a fotoreporterzy nie opuszczali go na krok. Po tej roli jego kariera nabrała tempa i co rusz dostawał nowe angaże.

Łącznie zagrał w kilkunastu filmach, napisał scenariusz i nawet wyreżyserował własny film. Niestety sława i rozpoznawalność nie były dla niego Po wielu sukcesach postanowił odejść z show-biznesu i zająć się rodziną.

Rodzina jest miejscem do tego, żeby się nawracać - powiedział w tygodniu "Rewia".

Borusiński podkreślał także, że jest bardzo wierzący i wie, że w dzisiejszych czasach wiara zeszła na dalszy plan. Dlatego robi co może, by na nowo ją w ludziach obudzić.

Często zapraszany jest do szkół na lekcje religii, na których opowiada o swoim doświadczeniu wiary. Nawracanie ludzi, którzy w życiu zbłądzili, traktuje jak swoją misję - czytamy w "Rewii".

Choć prawdopodobnie nie zobaczymy już Jacka Borusińskiego w nowych produkcjach, zawsze można wrócić do jego dawnych ról. W końcu wszyscy pamiętają jego postać w "To nie tak, jak myślisz, kotku" czy "Pokaż kotku, co masz w środku".

Więcej o: