Księżna Kate pocieszała chłopca, którego tata zginął na wojnie. Nagranie wzruszyło internautów: Będzie wspaniałą królową

Księżna Kate podczas Tygodnia Pamięci rozmawiała z 11-letnim chłopcem, którego ojciec zginął w Afganistanie. Jej postawa przepełniona troską i empatią została doceniona przez internautów. "Będzie wspaniałą królową" - wieszczyli na Instagramie.

Książę William i księżna Kate rozmawiali z żołnierzami i ich rodzinami podczas Tygodnia Pamięci, poświęconego brytyjskim wojskowym i cywilnym żołnierzom. Syn księżnej Diany i księcia Karola w czwartek spotkał się na wideoczacie z przedstawicielami Royal Navy i Royal Air Force. Rozmawiał z nimi między innymi o doświadczeniach ze stacjonowania za granicą oraz o żołnierskich obowiązkach. Największe poruszenie wywołała jednak wideorozmowa, którą przeprowadziła księżna Kate. Dzięki empatycznej postawie 38-latka została okrzyknięta przez internautów idealną kandydatką na przyszłą królową.

Księżna Kate, książę WilliamKsiężna Kate odwiedziła szpital w Londynie. Założyła gustowny płaszcz. Widać brzuch?

Księżna Kate pocieszała chłopca, którego ojciec zginął w Afganistanie. Internauci poruszeni

Żona księcia Williama połączyła się za pomocą wideokonferencji z wdowami po żołnierzach i po personelu sił zbrojnych oraz miała okazję porozmawiać z 11-letnim Charltonem Taylorem, którego ojciec, Michael Taylor, zginął w Afganistanie w 2010 roku. Chłopiec podczas wideorozmowy miał przypięte do marynarki trzy medale ojca:

Czy to medale twojego taty? WOW. To bardzo wyjątkowe, że je nosisz - przyznała zaciekawiona Kate.

Księżna poprosiła chłopca, by nieco opowiedział o swoim tacie. 11-latek jednak oddał głos swojej mamie, ponieważ przyznał, że niewiele pamięta. Dodał jednak, że uwielbia oglądać zdjęcia swojego ojca i słuchać o nim opowieści.

Zobacz wideo Kate i William pokazali, jak ich dzieci dziękują służbie zdrowia, walczącej z koronawirusem

Sonia Fleming, wdowa po Taylorze, ze łzami w oczach przyznała, że jej mąż zmarł, gdy Charlton miał zaledwie dziesięć miesięcy, a pozostali synowie 11 i 13 lat. Swoją poruszającą historię podczas wideokonferencji opowiedziała także Chantelle Wynn, której mąż Ryan odebrał sobie życie po wieloletniej walce z syndromem stresu pourazowego, po pobycie w Afganistanie, gdzie pracował jako lekarz. Księżna Kate dopytywała o to, czy mąż Chantelle otwarcie opowiadał o swoich problemach psychicznych. Wdowa po lekarzu przyznała jednak, że mężczyzna niechętnie się otwierał.

Zobacz też: Księżna Kate jednak jest w ciąży? Już wiadomo, kiedy może ogłosić radosną nowinę. Ta data nie jest przypadkowa

Księżna podczas spotkania miała na sobie białą koszulę z czarnym kołnierzem typu "Piotruś Pan", do którego przypięła kwiat maku. Koszula marki Ghost kosztowała około 390 złotych.

Księżna Kate podczas rozmowy z wdowamiKsiężna Kate podczas rozmowy z wdowami Instagram/kensingtonroyal

Księżna Kate podkreśliła także, że rodziny zmarłych żołnierzy i personelu wojennego są bohaterami, a także nawiązała do obchodów Tygodnia Pamięci:

Jestem pewna, że każdego dnia spędzacie czas wspominając swoich bliskich. [...] To był prawdziwy zaszczyt rozmawiać z wami wszystkimi i myślę, że przemawiam w imieniu całego narodu, kiedy mówię, jak bardzo powinniście być dumni ze swoich ukochanych oraz z ich poświęcenia i odwagi - powiedziała księżna na koniec.
 

Fragment rozmowy Kate z wdowami został zamieszczony na instagramowym profilu Royal Kensington. W komentarzach pod materiałem znalazły się dziesiątki gratulacji:

Razem z Williamem robicie świetną robotę.
Jestem pewien, że rodziny bardzo doceniły czat wideo i nigdy nie zapomną tej chwili! Jestem też pewien, że nasza księżna też tego nie zapomni.
Niesamowita. Będzie wspaniałą królową.

Przypomnijmy, że rodzina królewska brała udział także w Dniu Pamięci, a podczas uroczystości miał miejsce nieprzyjemny incydent. Książę Harry zwrócił się do Pałacu Buckingham z prośbą o złożenie wieńca, jednak dworzanie mu odmówili, twierdząc, że nie jest już reprezentantem królowej

Książę HarryKsiążę Harry nie dostał pozwolenia na złożenie wieńca w Dniu Pamięci w Wielkiej Brytanii

My również przyłączamy się do zachwytów internautów i doceniamy postawę Kate oraz podziwiamy jej zdolność do empatii.